Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W poniedziałek, 3 czerwca, odbyły się warsztaty mokradłowe dla uczniów V LO w Lublinie.
Warsztaty odbywały się m. in. na terenie Sobiborskiego i Chełmskiego Parku Krajobrazowego, a prowadzili je: dr Katarzyna Mięsiak-Wójcik (Katedra Hydrologii i Klimatologii UMCS), dr Magdalena Suchora (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii UMCS) mgr Kamil Taras (Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych) oraz dr Sylwester Wereski (Katedra Hydrologii i Klimatologii UMCS).
W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się m. in. w jaki sposób żółwice składają jaja i kto stanowi zagrożenie dla małych żółwików, jakich usług ekosystemowych dostarczają torfowiska, w jakim tempie powstaje 1 mm torfu, czym jest Pompka w Woli Uhruskiej, do czego służą wodery, czym jest melioracja i są jej skutki na Polesiu Lubelskim, dlaczego warto odwiedzić Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie.
Fot. S. Wereski