Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
We wtorek 23 kwietnia członkowie Studenckiego Koła Naukowego Planistów "Smart City" pod opieką dr Dagmary Kociuby brali udział w pierwszym z warsztatów z cyklu Laboratorium Zieleni Miejskiej, organizowanych w ramach programu Akademicki Lublin.
Celem warsztatów jest opracowanie przykładowych rozwiązań, które staną się podstawą dla przyszłej rewitalizacji wybranych ulic Lublina oraz przekształcenia ich w woonerfy, które nadadzą im nowe funkcje społeczne i rekreacyjne.
W trakcie warsztatów Studenci, wraz z opiekunami merytorycznymi, przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin oraz mieszkańcami mieli za zadanie wypracować koncepcję zagospodarowania ul. Targowej, skupiając się na aspektach integracji społecznej, mobilności i zieleni. Po wizji terenowej odbyła się „burza mózgów”, na podstawie której podczas dalszych prac w interdyscyplinarnych grupach powstały pierwsze szkice projektów rewitalizacji ulicy. Kolejne spotkania odbędą się w maju, a efekty pracy studentów będą brane pod uwagę w rewitalizacji wybranych ulic naszego miasta.
Laboratorium Zieleni Miejskiej odbywa się w ramach IV edycji programu Akademicki Lublin. Projekt realizowany jest przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie wraz z Fundacją Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości INNOVATIV we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz Urzędem Miasta Lublin. W projekcie biorą udział studenci kierunków gospodarka przestrzenna, architektura, projektowanie wnętrz oraz architektura krajobrazu z UMCS, UP, PL, KUL, WSPiA oraz opiekunowie merytoryczni z ramienia uczelni. UMCS reprezentuje dr Dagmara Kociuba z Katedry Gospodarki Przestrzennej.
Fot. D. Kociuba