Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zespół ds. Projektów Badawczych Międzynarodowych zaprasza na organizowane przez KPK PB UE, Uniwersytet Warszawski, Regionalny Punkt Kontaktowy Centrum oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej Dni Kariery i Mobilności dla młodych naukowców.
„PROJEKT NAUKOWIEC” jest inicjatywą polskiej sieci EURAXESS, członka europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców, która działa od 2004 r. Jej inspiracją stała się debata nad zmianami dotyczącymi polskiej nauki i szkolnictwa wyższego oraz europejskiej polityki w zakresie rozwoju zawodowego młodych naukowców. Głównym celem projektu jest wskazanie i uświadomienie młodym adeptom nauki jak ważne jest planowanie własnego rozwoju i jak zróżnicowane elementy składają się na satysfakcjonującą karierę.
Przygotowany został cykl 3-dniowych bezpłatnych wydarzeń adresowanych przede wszystkim do doktorantów i studentów studiów magisterskich planujących rozwijać swoje pasje naukowe. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się o różnego rodzaju narzędziach pomagających planować karierę naukową, o grantach finansujących badania realizowane przez początkujących naukowców, porozmawiać z badaczami którzy odnieśli sukcesy i ponieśli porażki, wziąć udział w debatach i warsztatach z ekspertami z różnych dziedzin i sektorów.
Termin: 24-26.10.2017 r,
Wydarzenia odbędą się w dwóch lokalizacjach:
24.10.2017 – Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (tzw. CENT III), ul. Żwirki i Wigury 101, Warszawa
25 i 26.10.2017 – Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa
Harmonogram:
Dzień 1: „Sprawdź jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.
Dzień 2: „Nauka Kariera Biznes” to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.
Dzień 3: „Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.
Więcej informacji na stronie
Zespół ds. Projektów Badawczych Międzynarodowych
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 54 98 (58)
e-mail: olga.pliszczynska@umcs.pl, magdalena.pokrzycka@umcs.pl,
anna.kotula@poczta.umcs.lublin.pl