Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
OGŁOSZENIE WYBORCZE
WYBORY DO SENATU NA KADENCJĘ 2024-2028
NA WYDZIALE FILOZOFII I SOCJOLOGII UMCS
I. SPOTKANIA WYBORCZE
Wydziałowa Komisja Wyborcza na Wydziale Filozofii i Socjologiiinformuje, że spotkania wyborcze w wyborach do Senatu odbędą się w następujących terminach:
Spotkania wyborcze odbędą się w auli Wydziału Filozofii i Socjologii.
W każdej z grup wyborczych wybierany jest jeden członek Senatu.
Wyborca, który nie jest osobiście znany członkom Komisji Wyborczej, jest zobowiązany przedstawić dokument potwierdzający jego tożsamość przed otrzymaniem karty do głosowania.
II. TERMINY PISEMNEGO ZGŁASZANIA KANDYDATÓW
Wydziałowa Komisja Wyborcza przyjmuje pisemne zgłoszenia kandydatów na senatorów w dniach 22 maja 2024 r. – 3 czerwca 2024 r.
Kandydata na senatora może zgłosić dowolna osoba należąca do danej grupy wyborców.
Pisemne zgłoszenie kandydata na senatora wymaga przekazania Wydziałowej Komisji Wyborczej zgłoszenia kandydata (załącznik nr 1 ) oraz oświadczenia kandydata (załącznik nr 2 ). Oba dokumenty muszą być zgodne z wzorami określonymi w Regulaminie Wyborczym (załącznik nr 3 ) i podpisane.
Członkowie Wydziałowej Komisja Wyborczej przyjmują pisemne zgłoszenia kandydatów na senatorów w czasie specjalnych dyżurów:
W przypadkach nagłych należy kontaktować się z przewodniczącym Wydziałowej Komisji Wyborczej, dr hab. Markiem Szymańskim.
III. WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM
Kandydaci na senatorów muszą spełniać poniższe wymagania.
1. Kandydaci podpisują oświadczenie(załącznik nr 2 ), które jest zgodne z wzorem określonym w Regulaminie Wyborczym i które jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej razem z pisemnym zgłoszeniem kandydata. Kandydat oświadcza, że:
- wyraża zgodę na kandydowanie;
- ma pełną zdolność do czynności prawnych;
- korzysta z pełni praw publicznych;
- nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie był/a karany/a karą dyscyplinarną;
- w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracował/a w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 342 ze zm.), nie pełnił/a w nich służby ani nie współpracował/a z tymi organami;
- nie ukończy 70. roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji Senatu (tj. do 1 września 2024 r.);
2. Kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. są zobligowani złożyć oświadczenie lustracyjne albo informację o jego wcześniejszym złożeniu (zgodne z wzorami ustawowymi dostępnymi na stronie IPN). Oświadczenie/informacja jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej w zaklejonej i podpisanej kopercie. Oświadczenie powinno zwierać 3 strony również w przypadku, gdy wypełniana jest tylko pierwsza. Niezłożenie takiego oświadczenia/informacji uniemożliwia objęcie mandatu senatora i prowadzi do wyborów uzupełniających.
3. Członkiem Senatu nie można być dłużej niż dwie następujące po sobie kadencje.
Bieżące informacje na temat wyborów zamieszczane są na internetowej stronie Wydziału oraz w budynku przy pl. M. Curie-Skłodowskiej 4 (przy wejściu do budynku, na drzwiach sekretariatów i sali nr 4).
dr hab. Marek Szymański
Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej
(z upoważnienia Komisji)