Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Wiedza ekspercka a zdrowie psychiczne” organizowanego przez Zespół Wiedza Ekspercka i Procesy Decyzyjne (IF UMCS)
Zapraszamy na wykład dra hab. Marcina Moskalewicza, prof. UM i mgr Anny Sterny (UMP)
Doświadczenie diagnozy Borderline
13 maja ( piątek, godz. 13.00)
Link do wydarzenia na zoomie - dołącz do spotkania.
Linki do wydarzenia na Facebook
Prezentacja do wykładu
Abstrakt wykładu
Zaburzenia osobowości typu borderline (BPD) są jedną z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych jednostek zaburzeń psychicznych. Szacuje się, że aż 30-50% osób korzystających z opieki psychiatrycznej spełnia kryteria kwalifikacyjne tego zaburzenia. Jednocześnie częstotliwość nawrotów wynosi między 33 a 99%, co jest dowodem wciąż niewystarczającego poziomu wiedzy dotyczącej mechanizmów psychopatologii i sposobów leczenia. Diagnoza zaburzeń ... czytaj.
Sylwetki prelegentów
Anna Sterna - mgr psychologii, psychoterapeutka pracująca w podejściu integracyjnym, doktorantka międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na co dzień związana z Całodobowym Oddziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości w Międzyrzeczu oraz własnym gabinetem psychoterapeutycznym. Zainteresowana pierwszoosobowymi doświadczeniami zaburzeń osobowości oraz społeczno-kulturowymi kontekstami psychiatrii i psychoterapii.
Marcin Moskalewicz, profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierownik Pracowni Filozofii Zdrowia Psychicznego w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz sieci badawczej Phenomenology and Mental Health w Centre for Values-Based Practice w St. Catherine’s College w Oksfordzie. Doktor habilitowany w zakresie filozofii (IFiS PAN 2018),. Zajmuje się badaniami transdyscyplinarnymi z pogranicza humanistyki i nauk ścisłych, w szczególności filozofią psychiatrii i psychoterapii, a także humanistyką medyczną.