Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na seminarium filozoficzno-medyczne – prowadzone przez Katedrę Ontologii i Epistemologii w ramach projektu Wiedza ekspercka realizowanego w Instytucie Filozofii UMCS.
Dyskusja na seminarium
"Specyfika decyzji eksperckich w medycynie: intuicje, heurystyki, nieświadomość"
13-go maja o godzinie 10-tej
w sali posiedzeń Rady Instytutu,
w sali nr 4 (na parterze)
Seminarium filozoficzno-medyczne – prowadzone przez Katedrę Ontologii i Epistemologii w ramach projektu „Wiedza ekspercka” realizowanego w Instytucie Filozofii UMCS – ma być okazją do przedyskutowania (na pierwszym etapie w 2022) w zespole filozofów i kognitywistów UMCS oraz lekarzy (akademików i klinicystów) z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (z kontynuacją w latach kolejnych z innymi partnerami) interdyscyplinarnego problemu podejmowania decyzji w oparciu o medyczną wiedzę ekspercką ze szczególnym uwzględnieniem intuicji, heurystyk i nieświadomych przekonań.
Wprowadzenie do dyskusji - prof. Marek Hetmański i dr Marcin Rządzeczka
Referat i głos w dyskusji - dr hab. n. med. Piotr Waciński z Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Spotkanie zostanie przeprowadzone w formule hybrydowej: stacjonarnie w SALI nr 4 Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS oraz online za pośrednictwem Zooma - link do spotkania.