Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Badania użytkowników w praktyce – podsumowanie projektu „Pierwsze kroki w branży User-Centered Design”
O tym, jak wyniki badań naukowych przekładają się na proces projektowania systemów wizualnych i komunikację z klientem rozmawiali uczestnicy spotkania zamykającego projekt „Pierwsze kroki w branży User-Centered Design”. Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 9 maja na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS.
Projekt polegał na przeprowadzeniu badania doświadczeń i sposobów użytkowania parkingu znajdującego się przy jednej z lubelskich galerii handlowych. Wyniki badania zostały wykorzystane przez profesjonalną pracownię projektową, Kolektyw Kilku.com, do stworzenia systemu identyfikacji wizualnej dla ruchu kołowego i pieszego na terenie parkingu.
W ramach spotkania uczestnicy projektu dowiedzieli się, między innymi, jak wyniki badania wpłynęły na decyzje projektantów dotyczące charakteru i zakresu zmian w przestrzeni parkingu. Robert Zając, przedstawiciel Kolektywu Kilku.com opowiedział także, w jaki sposób posługiwanie się wnioskami badawczymi wpłynęło na jakość współpracy z osobami zarządzającymi parkingiem.
Spotkanie poprowadzili dr Aleksandra Kołtun (UMCS) i Wojciech Zirebiec (Lubelska Grupa Badawcza). Obecni byli: dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UMCS (dyrektor Instytutu Filozofii) oraz dr hab. Zbysław Muszyński, prof. UMCS (opiekun naukowy Koła Kognitywistyki UMCS).
Zespół badawczy pracował od listopada do grudnia 2018 roku. W pracach badawczych udział wzięli studenci i absolwenci kognitywistyki na UMCS: Sebastian Gnat, Elena Jarmoła, Agnieszka Łazarska, Maciej Rauk, mgr Anna Sędłak, Damian Stawarz, Kamila Surma, Anastazja Szuła, Klaudia Tyman, Mariola Urbaniak, Damian Wegiera, Katarzyna Wojciechowska, Grzegorz Włodarski.
Projekt został zrealizowany we współpracy z Kołem Kognitywistyki UMCS.
Anastazja Szuła