Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Przyjazny Uniwersytet (PU6) zaprasza na kolejne spotkanie PsychoKina z filmem "Dziewczynka" (2020, Petite fille) francuskiego reżysera Sébastien Lifshitz. Europejska Nagroda Filmowa 2020 - "Film zmieniający świat"
Siedmioletnia Sasza od zawsze wiedziała, że jest dziewczynką, mimo że urodziła się jako chłopiec. Jednak społeczeństwo i szkoła nie szanują jej tożsamości, traktując ją jak chłopca. Sasza musi nosić ubrania dostosowane do nadanej jej z urzędu płci. Na szczęście wspiera ją rodzina, w szczególności matka, która na pierwszym miejscu stawia szczęście dziecka. W codziennym życiu prowadzą razem walkę o to, by jej tożsamość płciowa została zrozumiana i zaakceptowana. To wzruszający portret siedmiolatki, która nie boi się walczyć o siebie.
W ramach dyskusji wokół filmu podejmiemy tematykę społecznego rozumienia męskości/kobiecości, oczekiwań społecznych, tożsamości płciowej, płci kulturowej, wsparcia psychologicznego i pychoedukacji.
W panelu dyskusyjnym (ok. godziny 18-stej) zasiądą:
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Michalik (PU, UMCS)
Wsparcie merytoryczne Andrzej KAPUSTA (PU, UMCS, OSFP)
Wydarzenie online - wstęp wolny!
Czas: czwartek, 17 grufnia, 16:30 (pokaz filmu + dyskusja panelowa)
Link do spotkania na Zoomie zostanie podany w wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1009629376197018
PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Przyjazny Uniwersytet (PU6) dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.
https://www.umcs.pl/pl/przyjazny-uniwersytet,8041.htm
Partnerem wydarzenia jest Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.
Działanie finansowane z Funduszu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
Wydarzeniu patronuje Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne #OSF