Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Przyjazny Uniwersytet ma przyjemność zaprosić na warsztaty prowadzone przez filmoznawcę Grzegorza Michalika i warsztatowca Karolinę Raczyńską.
Warsztaty mają na celu ukazanie wielorakości strategii interpretacyjnych w odniesieniu do dzieł filmowych w kontekście ich wymiaru psychologicznego. Podczas warsztatu obejrzymy wspólnie film Marcina Koszałki „Takiego pięknego syna urodziłam”. Jest to obraz o tyle wyjątkowy, że nie skłania do pytań o psychologię bohaterów fikcyjnych, jak to ma miejsce w kinie fabularnym, lecz jako materiał dokumentalny każe pytać o psychologię żywych i prawdziwych postaci.
„Takiego pięknego syna urodziłam” to film kontrowersyjny, w którym reżyser dokumentuje własne naznaczone przemocą psychologiczną życie rodzinne. Reżyser dotyka wiec tego, co najbardziej intymne dla niego, nie w formie jakiejś metafory ukazującej rozterki twórcy, ale w całej dosłowności.
Film każe wiec zadawać pytania o naturę sztuki filmowej, naturę relacji i granice twórczości i fikcji.
Studenci i doktoranci UMCS
Liczba uczestników: 8-12 osób
Termin: 27 XI 2020; godzina: 16:00-19:00
Czas trwania warsztatów: 3 godz.
Finansowane z funduszu wsparcia osób z niepełnosprawnościami
Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.