Dni Higieny Psychicznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Higieny Psychicznej, które odbędą się na naszym Uniwersytecie między 4 a 15 kwietnia.

Akcja ta ma na celu szerzenie wiedzy na temat sposobów dbania o własną psychikę i wspierania osób, które borykają się z problemami w tej sferze. Przewidziane są spotkania ze specjalistami, warsztaty, stanowiska związane z higieną psychiczną oraz konkurs. Wszystkie te wydarzenia mają służyć przybliżeniu problematyki zdrowia psychicznego oraz uświadomieniu, jak ważna jest troska o nie.

Wydarzenia otwarte

Wykład "Wypalenie zawodowe", dr Beata Pawłowska

  • 05 kwietnia, godz. 18:00, Aula Wydziału Filozofii i Socjologii

Dr Beata Pawłowska jest psychologiem i terapeutką. Pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w II Klinice Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej. Opowie o tym, jakie są przyczyny i skutki wypalenia zawodowego. Dowiemy się, w jaki sposób można mu przeciwdziałać oraz kto jest w grupie ryzyka, a także: w jakich zawodach taki problem jest najmniejszy?

Spotkanie jest skierowane do wszystkich osób chcących dowiedzieć się jak zachować satysfakcję z wykonywanej pracy i uchronić się wypaleniem zawodowym.

Panel Ekspercki „Siła, której szukasz; zasoby osobiste a zdrowie psychiczne”

  • 14 kwietnia, godz. 16:30-18:30, Aula Wydziału Filozofii i Socjologii

Panel ma na celu refleksję nad naturą zasobów osobistych w utrzymaniu i wzmacnianiu zdrowia psychicznego studentów. Będziemy rozmawiali na temat roli wsparcia społecznego, poczucia kontroli osobistej, samooceny i samoakceptacji oraz optymizmu w możliwości zaspokajania doraźnych potrzeb młodych ludzi, a także o realizacji ich długoterminowych celów. Szczególnym przedmiotem naszego zainteresowania będzie umiejętność reagowania dzisiejszej młodzieży w trudnych sytuacjach stresowych i jej adaptacji do ciągle zmieniającego się otoczenia. Specjaliści postarają się wskazać na czynniki, które mogą wzmacniać umiejętność podejmowania odpowiednich decyzji oraz dają poczucie kontroli nad własnym zdrowiem psychicznym, a szerzej - nad własnym życiem.

Warsztaty "Poznać siebie - zrozumieć innych - warsztaty w oparciu o model MBTI®", Marzena Bichta

  • 15 kwietnia 9:00-16:00, sala szkoleniowa Biura Karier UMCS, ul. Sowińskiego 12

Zapisy: marzena.bichta@umcs.lublin.pl

MBTI® (Meyers-Briggs Type Indicator) jest metodą samooceny opartą o teorię typów psychologicznych Carla Gustava Junga, pozwalającą identyfikować mocne strony człowieka, potencjalne drogi rozwoju, rodzaj motywacji do wykonywania zadań i widzenia świata w określony sposób. Rozumienie własnych preferencji psychologicznych (zgodnie z założeniami teorii wrodzonych) pozwala lepiej zaplanować swoją zawodową karierę i podejmować dobre dla siebie decyzje. Lepsza świadomość siebie i swoich mocnych stron, ale też ograniczeń, zwiększa motywację do działania i gotowość do brania odpowiedzialności za podjęte zadania. Poznanie swoich naturalnych talentów i źródła kompetencji zawodowych pomaga zidentyfikować obszary, w których można się rozwijać. Poznanie własnego typu zwiększa pewność siebie i pobudza do współpracy z innymi.

Organizatorzy wydarzeń:

  • Zespół ds. Obsługi Studentów Niepełnosprawnych UMCS,
  • Biuro Spraw Studenckich,
  • Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
  • Instytut Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS

Więcej informacji: http://www.umcs.pl/pl/dni-higieny-psychicznej,9295.htm

    Aktualności

    Data dodania
    4 kwietnia 2016