Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
6 edycja Projektu niesie ze sobą nie tylko nowe wyzwania, ale również nowe pomysły, inspiracje i rozwiązania. W tym roku zwracamy sie w stronę kultury i sztuki, podejmiemy dialog w gronie ekspertów i oraz pogłębimy działania badawcze.
W tej edycji nie mogło zabraknąć kultowego już cyklu PsychoKino. Tym razem dodajemy nowa jakość. Spotkamy sie również przy okazji emisji wydarzeń teatrlanych.
W roku akademickim na studentów czekaja dwie serie warsztatów, na których dzięki sztuce filmowej będzie mozna zgłębić tajniki psychologii w zakresie psychoedukacji i budowania odporności psychicznej.
Obie serie poprowadzi filmowiec/filmoznawca i warsztatowiec.
Jako odpowiedź na obniżenie nastorju wynikające z obecnej sytuacji pandemii, na naszych stronach pojawi się lista pozytywnych filmów, a wraz z nimi propozycje ćwiczeń z rozowju osobistego.
Warsztaty ze wsparcia osób o szczególnych potrzebach. Spotkanie dotyczyć będzie reagowania w sytuacjach trudnych, stresujących związanych z praca z osobą o szczególnych potrzebach
Spotkanie będzie dotyczyć: wsparcia osoby w kryzysie psychicznym oraz budowania wspierającej wspólnoty wokół problemu zdrowia psychicznego zgodnie z ideami projektu. Poprowadzone przez psychologa i specjalistę zdrowia psychicznego, który dodatkowo sporządzi raport na temat potrzeb i trudności studentów/doktorantów i pracowników UMCS w kontekście poruszanych tematów.
Spotkanie członków społeczności UMCS i ekspertów zewnętrznych posłuży integracji środowiska UMCS wokół zagadnienia zdrowia psychicznego. Pozwoli na przybliżenie sylwetek oraz specyfiki pracy osób, które na uczelni oferują pomoc i wsparcie psychologiczne Głownym celem jest tutaj opracowania wstępnych rekomendacji i propozycji dobrych praktyk, czyli sposobów postępowania w różnorodnych sytuacjach związanych ze zdrowiem psychicznym.
Rozmowy online z ekspertami (psychologowie, psychoterapeuci, lekarze, pracownicy socjalni, eksperci przez doświadczenie) i badaczami ) na temat zdrowia psychicznego i sposobów jego wspierania w przestrzeni akademickiej.
Celem spotkań jest wypracowanie rozwiązań problemów, wybranych na podstawie badań wykonanych w trakcie 5 edycji projektu oraz konsultacji.
Badanie ankietowe jakości życia studentów/doktorantów i pracowników UMCS w czasie pandemii
Badania będa dotyczyć między innymi kwestii związanych z samopoczuciem i sposobem funkcjonowania studentów/doktorantów i pracowników uczelni w trakcie pandemii; ich wiedzy na temat możliwości skorzystania ze wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego (oraz Zespołu ds Wsparcia) i gotowości w tym zakresie, oraz umiejętności i gotowości do dbania o swoje zdrowie psychiczne i wspierania innych osób z tego typu trudnościami.. Wyniki badań zostaną wykorzystane dla projektowania warsztatów, seminariów i paneli.
Konkurs na mini Projekt: “Przyjazny Uniwersytet - Przyjazny Student”: Nowe Wyzwania
Konkurs na studencki mini projekt realizujący cele i idee projektu PU. Student/ka, która wygra konkurs zostaje wolontariuszem/ką PU, dostaje jednorazowe stypendium i fundusze na realizację zaproponowanego projektu przy wsparciu zespołu PU.
Kategorie konkursowe: a) akcja psychoedukacyjna, b) rozwiązanie organizacyjne, c) psychoedukacja i nowe media, d) sztuka i psychoedukacja, e) mowa nienawiści.