Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na „warsztaty dla zaawansowanych”, skierowane do gości i uczestników konferencji Diagnozy współczesności. III Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne.Zapraszamy wykładowców, terapeutów oraz osoby zainteresowane problematyką zdrowia psychicznego i psychoedukacją.
Pokażemy dwa ćwiczenia na pozór tylko komunikacyjne, lecz poprzez odpowiednie zaakcentowanie gestu i przestrzeni zostanie zilustrowany wymiar dialogiczny, zakorzeniający osobę w świecie. Dzięki pozornej ciszy te dwa ćwiczenia mogą odzwierciedlać wspólnotę losu czyli osobowe współdziałanie i współprzeżywanie oraz autentyczny sposób bytowania człowieka.
Autorski program treningowy ukierunkowany na inspirowanie i rozwijanie aktywnej wyobraźni i strategii kreatywnego myślenia. Warsztaty kształtują podstawowe, całościowe kompetencje psychologiczne niezbędne w zarządzaniu własną linią życia i w pracy z ludźmi. Obejmuje takie tematy, jak: integracja i rozwój, integralna teoria stresu, system potrzeb i motywacja, osobowość i indywidualność, dialog i komunikacja społeczna, umysł lidera, droga bohatera, strategie kreatywne w zarządzaniu i in.
Celem psychoedukacji jest lepsze zrozumienie przez pacjenta własnego stanu zdrowia psychicznego. Wzmacnia się również mocne strony pacjenta i jego własne zasoby w radzeniu sobie z chorobą by zapobiec nawrotom i podwyższyć jego dobrostan w długiej perspektywie czasowej. U podstaw takich oddziaływań leży założenie, że z większą wiedzą na temat własnego stanu zdrowia konsument (pacjent) może sobie lepiej z nią radzić.
Prosimy o przesłanie zgłoszenia na e-mail: justynarynkiewicz86@wp.pl
Informacje do zgłoszenia: imię i nazwisko, afiliacja lub rodzaj wykształcenia i doświadczenia, preferowane w kolejności warsztaty (maksymalnie 2 do wyboru). Termin zapisów do 4 listopada. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Możliwość zapisu na listę awaryjną.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje: http://filozofiaipsychiat.wix.com/iiiosfp#!program/cwlt