Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, których głównym zadaniem jest uwrażliwienie społeczności akademickiej na problematykę zdrowia psychicznego, samopoznania, relacji społecznych, w tym szczególnie problematyki antydyskryminacyjnej.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!
W tytule emaila prosimy o wpisanie nazwy warsztatu, na który chcą się Państwo zapisać.
Zapisy na warsztaty pod adresem: zapisy.punkt@poczta.umcs.lublin.pl
Więcej informacji o V Otwartym Seminarium Filozoficzno-Psychiatrycznym
http://vosfplublin.wixsite.com/vosfplublin/warsztaty
Warsztaty powstały w celu przybliżenia problematyki kryzysów zdrowia psychicznego dla urzędów, służby zdrowia, nauczycieli, kleru, mediów. Zakładanym efektem szkolenia jest zmiana wizerunku osób po kryzysach zdrowia psychicznego.
KORZYŚCI:
Informacje o prowadzących:
Edukatorzy to osoby po kryzysie psychicznym, które zaczynają mówić „własnym głosem” i w swoim imieniu. Występują na konferencjach dla profesjonalistów i dzielą się swoim doświadczeniem, są obecni w instytucjach podejmujących decyzje na temat opieki psychiatrycznej w Polsce (Sejm, Rada Rozwoju przy Prezydencie Polski). Opiekę merytoryczną nad warsztatami sprawuje dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka oraz Jakub Tercz.
Termin warsztatów: 29.11.2016 r., w godzinach od 15:00 do 18:00
Laboratorium jest swoistą próbą połączenia doświadczenia humanistycznej psychoterapii z fenomenologiczną praktyką. W trakcie spotkania zostaną zaproponowane ćwiczenia dotyczące nawiązywania kontaktu i doświadczenia uważności. Uczestnik zapozna się z wymiarami bycia-w-świecie obecnymi w tradycji humanistyczno-fenomenologicznej psychoterapii. Szczególną inspiracją dla formuły laboratorium jest twórczość Carla Rogersa i Merleau-Ponty'ego.
Prowadzenie: Agnieszka Brejwo (psycholog, psychoterapeuta, trenerka umiejętności psychologicznych, Instytut Filozofii UW), Koordynacja i opieka merytoryczna: dr hab. Andrzej Kapusta (Przyjazny Uniwersytet, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS) ,
Termin warsztatów: 01.12.2016 r., w godzinach od 10:00 do 16:00
Warsztaty dotyczą problemów komunikacji w sytuacjach codziennych i uroczystych; w rozmowie z przełożonym, z rówieśnikami, w sytuacjach oficjalnych (na bankiecie, kongresie, festiwalu, itp.).
Prowadzenie dr hab. Halina Rarot: Profesor w Katedrze Metod i Technik Nauczania Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej. Wykłada psychologię i przedmioty humanistyczno-społeczne. Zajmuje się teraz zagadnieniami kultury i edukacji wizualnej.
Termin 02.12.2016, w godzinach 12.00-14.00, miejsce: sala 130. Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 38.
Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych
Biuro Spraw Studenckich, Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
tel. (0-81) 537-58-90, e-mail: punkt@poczta.umcs.lublin.pl