Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na kolejny film prezentowany w ramach cyklu PsychoKino: Niemiłość (2017 r., reż. Andriej Zwiagincew).
PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.
Spotkanie odbędzie się 7 marca 2018 (środa) o godzinie 16:30 w „Chatce Żaka” (sala widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego). WSTĘP WOLNY!
Spotkanie organizuje i poprowadzi mgr Justyna Rynkiewicz (psycholog i filozof, UMCS) oraz mgr Grzegorz Michalik (pedagog i filozof, UMCS).
Każde spotkanie w ramach Psychokina składa się z dwóch modułów. W pierwszej części następuje projekcja, w drugiej ma miejsce panelowa dyskusja na temat filmu. Rozpoczyna się ona wystąpieniem specjalisty, który dokonuje analizy bohaterów filmu i relacji między nimi z punktu widzenia psychologii. Następnie o filmie wypowiadają się zaproszone osoby. Są to: psychologowie, psychiatrzy, estetycy, filozofowie, socjolodzy, osoby po kryzysach psychicznych i pracownicy instytucji wspierających osoby z tego typu problemami. Następnie prowadzona jest dyskusja z pytaniami od publiczności.
W ramach Psychokina chcemy przybliżyć widzom sytuacje osób doświadczających trudności psychicznych. Celem jest tutaj uwrażliwienie odbiorcy oraz walka z negatywnymi stereotypami na temat osób, które cierpią na choroby i zaburzenia w tej sferze. Udział osoby po kryzysie ma dodatkowo wzmocnić ten efekt, pozwalając uczestnikom zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat tego, jak przeżywane jest doświadczenie utraty zdrowia psychicznego - co pomaga sobie z nim poradzić, a co jest czynnikiem utrudniającym powrót do pierwotnego funkcjonowania.