Letnia edycja spacerów: ”Lublin z Duszą”

Wraz ze zbliżającą się wiosną zachęcamy studentów (zwłaszcza tych pierwszego roku) do wybrania się z nami na spacer w ramach projektu “Lublin z Duszą”. Już od 10 marca rozpoczynamy czwarty cykl wycieczek po Starym Mieście i Śródmieściu.

Czekamy na zgłoszenia.

Spacery są dwuczęściowe, opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków, niesztampowych miejsc oraz oryginalnych inicjatyw.
Chcielibyśmy aby spacer był okazją do spotkania z pasjonatami Lublina. Przez opowieść właśnie tych osób można poznać czym jest Dusza miasta. Uczestnictwo w wycieczkowej grupie ma jeszcze jeden walor: pozwala na nawiązanie znajomości z innymi młodymi ludźmi (studentami różnych kierunków, wszystkich lubelskich uczelni). Spacery polecamy szczególnie pierwszoroczniakom oraz tym, którzy chcieliby lepiej poznać miasto.

Terminy wycieczek dostępne są na www.spacery.lublin.eu . Wymagane są wcześniejsze zapisy
- drogą mailową, telefonicznie, bądź przez portal Evenea.pl.

Przy rejestracji proponujemy spacer w dwóch częściach – Stare Miasto, Śródmieście.
Informacje i zapisy:
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512; email: spacery@lublin.eu
Więcej: evenea.pl, spacery.lublin.eu
Organizatorami spacerów są: Urząd Miasta Lublin, Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Duszpasterstwo Akademickie KUL. Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, instytucjami kultury, a także innym podmiotami, którym bliska jest idea „Lublina z Duszą”.


 

„Lublin z Duszą” - kulturalny

Spacer tworzą dwie części. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Druga, prowadzi przez Śródmieście i wyróżnia się tematyką społecznokulturalną. Podczas obu wycieczek uczestnicy odkrywają miejsca związane z tradycją, a także współczesnym Lublinem.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją jest odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania.

 

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    11 marca 2015