Zasady realizacji i rozliczenia wyjazdu w ramach Programu Erasmus+

Przed wyjazdem

Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu na wyjazd, pracownik, najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem, w Biurze ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych  dopełnia formalności:

- podpisuje Umowę o dofinansowanie w 2 egzemplarzach zgodnie z zasadami  realizacji i  finansowania wyjazdów:

 Zasady finansowania wyjazdu

W ramach Akcji KA 131-HED Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego wspierane przez fundusze polityki wewnętrznej pracownikowi wypłacane jest wsparcie finansowe zgodnie z krajem docelowym (wg podziału ustalonego przez Komisję Europejską), według stawek dziennych ustalonych dla Polski przez Komisję Europejską. Pracownik wyjeżdżający w ramach Programu Erasmus + otrzymuje dofinansowanie w formie wsparcia indywidualnego

Stawki dofinansowania wypłacane ze środków Programu obliczane są względem realnego pobytu w uczelni zagranicznej (minimalnie 2 dni, maksymalnie 5 dni roboczych) zgodnie z poniższą tabelą:

KRAJ PRZYJMUJĄCY

STAWKA DZIENNEGO DOFINANSOWANIA

Norwegia, Dania, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Irlandia, Finlandia, Liechtenstein

180 EUR/dzień

Niderlandy, Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Cypr, Grecja, Malta, Portugalia

160 EUR/dzień

Słowenia, Estonia, Łotwa, Chorwacja, Słowacja, Republika Czeska, Litwa, Turcja, Węgry, Polska, Rumunia, Bułgaria, Macedonia Północna, Serbia

140 EUR/dzień

 Oraz dofinansowanie kosztów podróży, obliczone według kalkulatora odległości kalkulatora odległości. 

Dystans podróży mierzona w jedną stronę Kwota zryczałtowanego dofinansowania na dojazd uczestnika tam i z powrotem Kwota zryczałtowanego dofinansowania na dojazd uczestnika „green travel”
Od 100 km – 499 km 180 euro 210 euro
Od 500 km – 1999 km 275 euro 320 euro
Od 2000 km – 2999 km 360 euro 410 euro
Od 3000 km – 3999 km 530 euro 610 euro
Od 4000 km – 7999 km 820 euro -
8000 km lub więcej 1500 euro -
 
 

Rozliczenie wyjazdu

1.Pod koniec pobytu w uczelni przyjmującej pracownik zobowiązany jest uzyskać pisemne zaświadczenie o okresie pobytu w tej uczelni. W przypadku pracowników akademickich wyjeżdżających w celach dydaktycznych na zaświadczeniu musi znaleźć się informacja o liczbie godzin przeprowadzonych zajęć dydaktycznych oraz ich tematyka (nie mniej niż 8).

2. Zaświadczenie to powinno być sporządzone na papierze firmowym uczelni przyjmującej lub na wzorze wskazanym przez Biuro ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych. Okres pobytu potwierdzony przez uczelnię musi być identyczny jak okres pobytu podany w porozumieniu o programie nauczania lub szkolenia (Mobility Agreement-Staff Mobility For Teaching/Mobility Agreement-Staff mobility for Training) oraz w umowie o dofinansowanie.

3. W ciągu 14 dni po powrocie pracownik zobowiązany jest do rozliczenia wyjazdu w Biurze ds. Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych. Warunkiem rozliczenia wyjazdu jest przedłożenie Oryginału Mobility Agreement-Staff Mobility for Teaching/Mobility Agreement-Staff mobility for Training ze wszystkimi wymaganymi podpisami.

4. Każdy uczestnik zobowiązany jest również do wypełnienia wypełnia i złożenia on-line raport-ankietę z mobilności najpóźniej w terminie 30 dni od dnia otrzymania wezwania do jego złożenia.