Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, na mocy decyzji Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, otrzymał dofinansowanie na realizację 3 projektów w ramach programu Promocja języka polskiego:
1. „Polski w dobrym stylu – webinaria i ćwiczenia” (dofinansowanie w wysokości 76 760,00 zł). Celem Projektu jest rozwój kształcenia językowego, promocja języka polskiego oraz polskiej kultury poprzez cykl sześciu webinariów oraz wydanie dwóch ilustrowanych plików PDF, które będą trwałą wartością projektu i będą stanowić materiały pomocnicze do nauki języka polskiego. Projekt powstał dzięki współpracy dr hab. Bartłomieja Maliszewskiego z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców oraz pracowników Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów.
2. „Przez zbrodnię do języka” (dofinansowanie w wysokości 149 997,00 zł). Celem projektu będzie promowanie wykorzystania gier LARP w NJPJO. Projekt powstał dzięki współpracy dr Kamili Kwiatkowskiej z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców oraz pracowników Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów.
3. „Przygotowanie do studiów po polsku” (dofinansowanie w wysokości 95 800,00 zł). Celem projektu jest organizacja pobytu dwojga nauczycieli akademickich (Wydział Filologiczny UMCS oraz Wydział Ekonomiczny UMCS), którzy razem z wykładowcą z Jordan University College w Morogoro w Tanzanii poprowadzą łącznie 250-godzinny kurs języka polskiego dla zainteresowanych studentów z Jordan University College w Morogoro w Tanzanii innych uczelni z regionu. Projekt powstał dzięki współpracy dr Konrada Czernichowskiego z Katedry Gospodarki Światowej i Integracji Europejskiej oraz pracowników Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów.
Cieszymy się, że możemy przyczynić się do promocji naszego języka ojczystego i zapraszamy do śledzenia naszych działań. Więcej informacji o projekcie już wkrótce na naszej stronie!