ERC Consolidator Grant 2024

ERC Consolidator Grant to konkurs skierowany do doświadczonych naukowców. Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin wiedzy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników. Jedynym kryterium oceny projektu jest doskonałość naukowa.

ERC Consolidator Grant jest przeznaczony dla naukowców będących od 7 do 12 lat po doktoracie. O grant mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora skutecznie obronili pomiędzy 1 stycznia 2012 r. a 31 grudnia 2016 r. (włącznie). Za przebieg projektu odpowiedzialny jest „główny badacz” – lider stworzonego przez siebie zespołu badawczego.

Zasady aplikowania:

Wniosek przygotowuje zainteresowany naukowiec w porozumieniu z wybraną przez siebie instytucją goszczącą. Wniosek przesyła się do Komisji Europejskiej poprzez Funding & Tenders Portal.

Pod adresem każdego konkursu dostępne są dokumenty niezbędne do przygotowania projektu:

  • Program Pracy (Work Programme)
  •  Informacja dla Wnioskodawców (Information for Applicants).
Wysokość dofinansowania:
 
Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 2 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat.
 
Rodzaje kosztów kwalifikowanych:
  • Koszty osobowe, czyli wynagrodzenie osób pracujących w projekcie, także doktorantów, studentów, personelu technicznego itp., zgodnie z umową o pracę na czas nieokreślony lub określony, na cały etat albo część etatu. Obowiązują stawki stosowane w danym kraju i instytucji.
  • Zakupy aparatury i usług. W przypadku aparatury chodzi o koszty amortyzacji zgodnie z zasadami stosowanymi w danej instytucji.
  • Szkolenia. Można sfinansować szkolenia np. doktorantów, jak i przeszkolenie zarówno obsługi technicznej, jak i przyszłych użytkowników aparatury.
  • Wyjazdy. Finansować można koszty podróży i pobytu lidera, i członków zespołu, także udział w konferencjach, w tym wpisowe.
  • Podwykonawstwo, czyli zlecenia zewnętrzne (subcontracting). W zasadzie, projekt powinien być wykonany siłami instytucji goszczącej. Zlecenia zewnętrzne mogą dotyczyć jedynie ograniczonej części projektu, a konieczność skorzystania z nich musi zostać uzasadniona w opisie projektu.
  • Publikacja i rozpowszechnianie wyników badań, w tym zgodnie z zasadami Open Access.
  • Koszty pośrednie wynoszą do 25% kosztów bezpośrednich, bez podwykonawstwa.
Termin składania wniosków: 12.12.2023 00:00:00
 
Naukowców zainteresowanych alikowaniem serdecznie zachecamy do wzięcia udziału w ERC Mentoring Initiative!

Więcej informacji na stronie  kpk.gov.pl oraz erc.europa.eu.


 

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS
t: 81 537 54 58, 54-98, 53 86
e-mail: cwm@umcs.pl
https://www.umcs.pl/pl/cwm.htm
https://projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe/

    Aktualności

    Data dodania
    8 listopada 2023