Dwa kolejne spotkania Zespołu w DT.Uni

W kwietniu i wrześniu międzynarodowy Zespół realizujący projekt DT.Uni. Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University spotkał się w Amsterdamie i w Bifrost aby podsumować dotychczasowe działania i zaplanować kolejne aktywności.

Podczas spotkania w Amsterdamie uczestnicy skupili się m.in. na podsumowaniu działań dla naukowców i nauczycieli akademickich, które realizowali w pierwszej części projektu, oraz na omówieniu działań dla kadry zarządzającej na Uczelniach. Ponadto rozpoczęli pracę nad przygotowaniem działań dla studentów, które będą realizowane w roku akademickim 2019/2020 i wzięli udział w interesujących spotkaniach z przedstawicielami instytucji współpracujących z Uniwersytetem Amsterdamskim (Startup Village i Waag Technology & Society) oraz pracownikami Uniwersytetu wdrażającymi techniki i narzędzia design thinking w pracy administracyjnej i dydaktyce.

Wyjazd na Islandię zaowocował podsumowaniem aktywności skierowanych do kadry zarządzającej na Uczelniach i pracą nad przygotowaniem lokalnych i międzynarodowych bootcamp'ów innowacji dla studentów. Ponadto Zespół spotkał się z pracownikami i współpracownikami Bifrost University odwiedzając m.in. Settlement Center Exhibition w Borgarnes i wysłuchując prelekcji Sigríður Margrét Guðmundsdóttir na temat idei i historii powstania centrum.

W roku akademickim 2019/2020 zostaną zorganizowane w Lublinie lokalne i międzynarodowe bootcamp’y innowacji, które skierowane będą do studentów UMCS i pozostałych lubelskich Uczelni. O rekrutacji na warsztaty będziemy wkrótce informować.


 

Projekt DT.Uni.: Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University realizowany jest przez UMCS (jednostka koordynująca) we współpracy z zagranicznymi uczelniami, są to: Ekonomicka Univerzita v Bratislave (Słowacja), Birmingham City University (Wielka Brytania), Technische Universitaet Dresden (Niemcy), Universita Degli Studi di Roma la Sapienza (Włochy), Haskolinn a Bifrost (Islandia), Universiteit van Amsterdam (Holandia) oraz Instituto Politecnico da Guarda (Portugalia).

Celem projektu jest wsparcie studentów, kadry akademickiej i managerskiej szkół wyższych w rozwoju innowacyjnego i kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów poprzez zastosowanie metodologii design thinking.

Okres realizacji: 1 września 2017 – 31 sierpnia 2020

Przyznane finansowanie: 432 880,00 EUR

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu DT.Uni.

 

    Aktualności

    Autor
    Joanna Ciesielka
    Data dodania
    17 października 2019