Warsztaty arteterapii: Szydełko i włóczka dla początkujących

Trwają zapisy na warsztaty arteterapii „Szydełko i włóczka dla początkujących”.

Celem warsztatów jest komunikacja z innymi ludźmi poprzez działania artystyczne. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą szydełka i włóczki tworzyć interesujące, wielowymiarowe wzory oraz stworzą własne broszki.

Aby wziąć udział w zajęciach nie trzeba mieć zdolności artystycznych. Warsztaty to przede świetny sposób na wyrażenie siebie i swoich emocji.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały i narzędzia, a udział w spotkaniu jest bezpłatny. Powstałe prace będą własnością autorów.

Prowadzący:

  • dr Anna Tychmanowicz, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UMCS. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w tematyce radzenia sobie ze stresem oraz komunikacji interpersonalnej.
  • Violetta Dryło – z wykształcenia plastyk, jej artystyczny wybór to etno design – tradycyjny warsztat przeniesiony na współczesne wzornictwo, dzieła sztuki i formy użytkowe. Tworzy unikatowe przedmioty w oparciu o szeroką znajomość rękodzieła, sięga do źródeł, dogłębnie poznaje rzemiosło transponując je na język współczesnej sztuki, działa na styku tradycji i nowoczesności. Prace Pani Violetty można zobaczyć na stronach internetowych:

Kiedy? 11.05.2017 (czwartek), w godzinach 16.00-19.00
Gdzie? Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”, sala nr 17

Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: zapisy.punkt@poczta.umcs.lublin.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Arteterapia jest stosowana jako działanie lecznicze w przypadkach kryzysów zdrowia psychicznego oraz jako metoda rozwoju osobistego. Środki artystyczne pozwalają lepiej zrozumieć naturę swoich problemów, a także radzić sobie z napięciem emocjonalnym i panowaniem nad stresem.

Zapraszamy!

Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych
Biuro Spraw Studenckich
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Dom Studencki „BABILON”
ul. Radziszewskiego 17/9
tel. (81) 537-58-90

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Przyjazny Uniwersytet” przez Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    8 maja 2017