Trwa rekrutacja na studia II stopnia!

Trwa rekrutacja na studia II stopnia!

  1. Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym.
  2. Uzupełnij dane osobowe i wykształcenie (zakładka Moje konto / Formularze osobowe).
  3. Zapisz się na studia (przycisk Zapisz się dostępny jest przy każdym kierunku).
  4. Opłać swoje zgłoszenie (zakładka Moje konto / płatności). Nieopłacone zgłoszenia nie biorą udziału w rekrutacji.

Przejdź do systemu rekrutacyjnego

Opisy kierunków:

Biologia - stacjonarne drugiego stopnia

Biotechnologia - stacjonarne drugiego stopnia

 

Terminarz rekrutacji

 

  • 17 kwietnia – rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów;
  • 17  września – zamknięcie rejestracji
  • 18 września 2023 r., godz. 10:00 – test kompetencyjny oraz ogłoszenie wyników;
  • 19 września 2023 r. – ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia w ramach limitów miejsc w sposób zwyczajowo przyjęty –  poprzez pisemne ogłoszenie w obiektach odpowiednich wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów;
  • 20-21 września 2023 r. – przyjmowanie dokumentów w budynku Biologii i Biotechnologii.

 

Miejsce przyjmowania dokumentów:

ul. Akademicka 19, budynek Wydziału Biologii i Biotechnologii, sala 44Ba, w godzinach: 9:00-14:00

Telefon kontaktowy (dostępny w godzinach pracy Komisji): 81 537-50-11

Co po studiach?

Studiując na studiach II stopnia uzyskasz wysoką jakość kształcenia blisko domu, a w przyszłości możliwość podjęcia interesującej pracy w różnych branżach gospodarki lub kontynuowania pracy naukowej w szkole doktorskiej. Ogromną zaletą studiów biologicznych II stopnia jest możliwość samodzielnego planowania oraz realizacji własnych projektów naukowych pod opieką doświadczonych naukowców: genetyków, biologów molekularnych, mikrobiologów i biochemików. Daje to Ci szansę nabycia unikalnych umiejętności praktycznych oraz kształtowania kompetencji miękkich, kluczowych podczas pracy w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy.

Z dyplomem, wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na kierunku biologia II stopnia znajdziesz pracę np. w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach diagnostyki biochemicznej, laboratoriach kryminalistycznych i medycyny sądowej. Nabyte kompetencje umożliwią Ci również zdobycie pracy w firmach biotechnologicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, produkujących odczynniki diagnostyczne, ale też w firmach doradczych czy szkoleniowych. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z instytucjami naukowymi, możesz też dalej poszerzać wiedzę i prowadzić badania naukowe w szkole doktorskiej.

Z dyplomem, wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na kierunku biotechnologia II stopnia znajdziesz pracę m.in. w firmach biotechnologicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, produkujących odczynniki diagnostyczne, ale również w firmach doradczych czy szkoleniowych, w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach diagnostyki mikrobiologicznej i biochemicznej, laboratoriach kryminalistycznych i medycyny sądowej. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z instytucjami naukowymi, możesz dalej poszerzać wiedzę i prowadzić badania naukowe w szkole doktorskiej. 

Możliwości w trakcie studiów:

  • Specjalizacja – zdobędziesz unikalne, praktyczne umiejętności oraz specjalistyczną wiedzę w dziedzinie, w której będziesz wykonywać indywidualny projekt badawczy. Poczujesz, że tworzysz coś ważnego dla nauki, a zdobyta wiedza oraz umiejętność planowania i realizacji badań przy zastosowaniu różnorodnych nowoczesnych metod badawczych uczynią Cię specjalistą w wybranej dziedzinie.
  • Rozwój i współpraca – możesz działać w licznych kołach naukowych (np. Studenckim Kole Naukowym Biologów, Mikrobiologów, Biochemików, Biotechnologów, Neurobiologów, Fitochemików, APIS Animal-Plant Interaction, Fotografii Przyrodniczej), jeździć na obozy naukowe i brać udział w interesujących projektach badawczych, konferencjach naukowych, akcjach edukacyjnych i wydarzeniach popularyzujących naukę (np. Lubelski Festiwal Nauki, Objazdowy Festiwal Nauki, Noc Biologów, Dzień Roślin) oraz uczestniczyć w dodatkowych kursach i szkoleniach. 
  • Wszechstronne umiejętności miękkie – nauczysz się rozwiązywać problemy, analizować dane, być kreatywnym i wpływać na rzeczywistość; samodzielnie i w zespołach. Są to kluczowe umiejętności dla Twojej dalszej kariery.
  • Innowacyjność – studia wymagają kreatywnego podejścia do zrozumienia jak funkcjonują organizmy żywe. Umiejętność spojrzenia z nowej perspektywy na istniejący świat jest poszukiwaną cechą na rynku pracy.
  • Cały świat w zasięgu ręki – możesz studiować przez semestr na uniwersytetach zagranicznych (m.in. w Belgii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Słowenii, Turcji i we Włoszech) w ramach programów wymiany studenckiej (np. Erasmus+) oraz mieć stały kontakt ze studentami oraz wykładowcami z całego świata, dzięki wysokiemu poziomowi umiędzynarodowienia kształcenia na naszym Wydziale.

 

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    21 lipca 2023