Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z okazji Dnia Nauki Polskiej w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska szkolnictwa wyższego i nauki.
Laureaci zostali uhonorowani w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.
Przypadający 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Nauki Polskiej to okazja do upamiętnienia osiągnięć najwybitniejszych polskich uczonych, którzy na stałe wpisali się w historię nauki, dokonując przełomowych odkryć w różnych dziedzinach nauki. To również wyraz uznania dla współczesnych polskich badaczy, a także inspiracja do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniania zainteresowania nauką i poszerzania zainteresowań.
Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetne osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy! – podkreślał minister Dariusz Wieczorek w trakcie Gali Nauki Polskiej, która odbyła się w niedzielę na Politechnice Warszawskiej. – Dziś zaczyna się nowa era dla naszej nauki. Chciałbym, żeby kadencja tego rządu została w pamięci jako najlepsza dla rozwoju polskiej nauki. Będziemy kontynuować dialog i wypracowywać wspólne stanowiska ze środowiskiem, aby jak najlepiej spełnić jego oczekiwania – dodał.
W przeddzień święta polskiej nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody osobom najbardziej wyróżniającym się w działalności naukowej i akademickiej. Spośród 101 nadesłanych wniosków, do oceny merytorycznej skierowano 95. Wnioski oceniał Zespół doradczy składający się z reprezentantów środowiska akademickiego z poszczególnych dziedzin nauki lub sztuki. Minister Nauki przyznał 59 nagród, w tym 50 indywidualnych i 9 zespołowych.
Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej Nagrodę Ministra odebrała prof. dr hab. Marta Fiołka zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Immunobiologii w Instytucie Nauk Biologicznych UMCS.
Źródło: www.forumakademickie.pl