Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
27 czerwca 2023 r. grupa pracowników Wydziału Biologii i Biotechnologii wybrała się na terenowe warsztaty do Poleskiego Parku Narodowego.
Wyjazd został zorganizowany przez Katedrę Zoologii i Ochrony Przyrody i był doskonałą okazją, by w Roku Entomologii przyjrzeć się pracy terenowej entomologów i zaczerpnąć wiadomości na temat bogatej przyrody tego zróżnicowanego pod względem siedlisk obszaru.
Pogoda pokrzyżowała nasze pierwotne plany, ale dzięki temu mogliśmy najpierw odwiedzić siedzibę Poleskiego Parku Narodowego i obejrzeć kilka filmów, w których mocno widoczne jest piękno i przyrodnicza wartość Polesia. Odwiedziliśmy także Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego PPN i posłuchaliśmy opowieści o czynnej ochronie tego gatunku.
Gdy pogoda się poprawiła, wyruszyliśmy do Obwodu Ochronnego Łowiszów. Naszą bazą i doskonałym miejscem do wspomnień i rozmów na różne przyrodnicze i naukowe tematy był ośrodek edukacyjny "Poleskie Sioło". Stamtąd wyszliśmy na wycieczkę na Durne Bagno, na którym obserwowaliśmy owady, ptaki (udało się zobaczyć żurawią rodzinę!), roślinność borów i torfowisk. Wszyscy chłonęli wiedzę jak torfowce wodę!
Po obiedzie wyruszyliśmy jeszcze nad Jezioro Wytyckie. Widzieliśmy tam wiele ciekawostek ornitologicznycyh i botanicznych, a wspomnienia z obozów Studenckiego Koła Naukowego Biologów nad tym jeziorem cały czas przeplatały się w rozmowach.