XI edycja Konkursu o Nagrodę im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Zapraszamy do zgłaszania prac do XI edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych. To jedyna tego typu nagroda w Polsce przyznawana naukowcom przez uczelnię od 2015 roku.

Informacje od Organizatora: 

Prace mogą zgłaszać uczelnie, jednostki organizacyjne uczelni (wydziały, katedry itp.), instytuty PAN, inne instytucje naukowe, wydawnictwa. Każda z tych jednostek może przesłać jedną pozycję, która została opublikowana w 2024 r. Spośród nich Kapituła wybierze maksymalnie pięć dzieł nominowanych do nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone do końca października 2025 r.

Autor książki, uznanej przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma nagrodę w wysokości 70 000 zł na dalsze badania naukowe. Wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas uroczystej gali. 

W dotychczasowych edycjach konkursu zgłoszono ponad 620 prac z około 145 polskich ośrodków naukowych i wydawnictw. Do finałów wszystkich edycji zakwalifikowało się 50 wybitnych książek. Rosnąca popularność nagrody pomogła wszystkie te dzieła skutecznie promować i przedstawiać szerokiej publiczności.  

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać jeden egzemplarz książki wraz z:  

  1. pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej, 
  2. zgodą autora na zgłoszenie pracy do konkursu, 
  3. oświadczeniem autora o wyrażeniu zgody na korzystanie z praw autorskich i praw do wizerunku, 
  4. zgodą wydawcy na wykorzystanie okładki książki oraz jej opisów marketingowych do celów promocyjno-marketingowych.  

Gdzie? Książki można wysłać pocztą na adres: Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź lub elektronicznie na e-mail: nagroda.kotarbinskiego@uni.lodz.pl 

Kiedy? Do 9 maja 2025 r. 

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z załącznikami oraz informacje o nagrodzie można znaleźć na stronie: www.ntk.uni.lodz.pl

Aktualności

Autor
Redakcja UMCS
Data dodania
4 kwietnia 2025