IMPRESS-U zaproszenie do udziału w naborze wniosków

Centrum Współpracy Międzynarodowej informuje o otwartym naborze w międzynarodowym konkursie International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine (IMPRESS-U) na projekty badawcze, organizowanym we współpracy wielostronnej w ramach programu IMPRESS-U, w oparciu o procedurę agencji wiodącej (Lead Agency Procedure, LAP). Agencją wiodącą odpowiedzialną za ocenę merytoryczną wniosków w konkursie jest National Science Foundation (NSF).

Cele programu IMPRESS-U to:

  • wspieranie wybitnych badań naukowych i technicznych oraz edukacji i innowacji poprzez współpracę międzynarodową,
  • promowanie i stymulowanie integracji ukraińskich naukowców z globalnym środowiskiem naukowym.

Konkurs IMPRESS-U skierowany jest do zespołów badawczych z Polski, które z zespołami badawczymi z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych (opcjonalnie również z Litwy, Łotwy i/lub Estonii) zaplanują realizację badań w ramach wspólnego projektu.

Do konkursu IMPRESS-U ogłaszanego przez NCN mogą być zgłaszane wnioski krajowe obejmujące badania podstawowe, zgodnie z zakresem tematycznym wskazanym w warunkach konkursu agencji wiodącej, ogłoszonym przez NSF.

Zgodnie z wymogami NCN, polski zespół badawczy składa za pośrednictwem systemu OSF wniosek krajowy, załączając do niego wniosek wspólny w wersji tożsamej z wersją złożoną do NSF.

Nabór wniosków w agencji wiodącej prowadzony jest w okresie od 2 sierpnia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Czas trwania polskiej części projektu może wynosić 24 miesiące.

Ważne! Czas trwania części projektów zaplanowanych przez zagraniczne zespoły badawcze musi być tożsamy z czasem trwania polskiej części projektu.

Konkurs jest skierowany do naukowców posiadających co najmniej stopień doktora.

Dla każdego zespołu badawczego zaangażowanego w projekt należy wskazać kierownika projektu, przy czym realizacją polskiej części projektu obowiązany jest kierować członek polskiego zespołu badawczego wskazany we wniosku jako kierownik projektu.

Warunki konkursu nie określają maksymalnej liczby członków polskiego zespołu badawczego.

Wnioski krajowe w ramach konkursu IMPRESS-U należy wysłać do NCN wyłącznie w formie elektronicznej poprzez system OSF, w najbliższym możliwym terminie po złożeniu wniosku wspólnego do agencji wiodącej, nie dłuższym niż 7 dni kalendarzowych.

Rozstrzygnięcie w sprawie przyznania środków finansowych podejmowane jest w drodze decyzji dyrektora NCN i następuje w terminie 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku krajowego.

Środki finansowe dla polskich zespołów badawczych przyznawane są na realizację tylko tych projektów badawczych, w przypadku których zagraniczne instytucje partnerskie również przyznają środki finansowe zagranicznym zespołom badawczym.

Źródło: Narodowe Centrum Nauki https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/impress-u

    Aktualności

    Data dodania
    13 października 2023