Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie środków finansowych na refundację kosztów poniesionych na przygotowanie wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej.
Celem programu jest wsparcie polskich jednostek naukowych, które ubiegały się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej (HORYZONT 2020, Fundusz Badawczy Węgla i Stali, EURATOM) jako koordynatorzy międzynarodowego konsorcjum lub liderzy danego pakietu pracy (Work Package Leader).
Ubieganie się o refundację jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy wniosek projektowy uzyskał w ocenie merytorycznej liczbę punktów stanowiącą co najmniej 80% progu (Threshold) wyznaczonego przez Komisję Europejską lub inny upoważniony przez nią podmiot, w ramach ostatecznej punktacji dla danego konkursu.
Wniosek o refundację należy złożyć nie później niż w terminie 60 dni od dnia otrzymania oceny merytorycznej wniosku projektowego. Wnioski w ramach naboru mogą składać również wnioskodawcy, którzy otrzymali ocenę merytoryczną wniosku projektowego przed ogłoszeniem niniejszego naboru, jednak nie wcześniej niż po dniu 1 grudnia 2015 r. W tym przypadku wniosek o refundację należy złożyć do 29 sierpnia 2016r.
Nabór wniosków ma charakter ciągły i trwa od dnia 1 lipca 2016 r. do dnia 1 marca 2017 r. z tym, że wnioski składane w roku 2017 mogą dotyczyć wyłącznie wniosków projektowych, które uzyskały ocenę merytoryczną Komisji Europejskiej w roku 2016.
Wysokość wsparcia dla jednostki naukowej, występującej w roli koordynatora projektu może wynieść do 30 000 zł. Koordynatorzy pakietów mogą ubiegać się o refundację do wysokości 10 000 zł.
Koszty kwalifikujące się do refundacji obejmują koszty przeprowadzenia rozpoznania tematyki wniosku projektowego; przygotowania (sporządzenia) wniosku projektowego; uczestnictwa wnioskodawcy w konferencjach, spotkaniach brokerskich lub networkingowych związanych z przygotowaniem wniosku projektowego; organizacji spotkań roboczych konsorcjum.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie MNiSW.
Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 54 58
e-mail: magdalena.pokrzycka@umcs.pl; marlena.wosiak@umcs.pl; olga.pliszczynska@umcs.pl