Wschody wokalistów i muzyków z całej Polski

Jedyny taki Konkurs Piosenki Artystycznej w Polsce odbędzie się między 7 a 9 kwietnia w Lublinie. Organizatorzy VI Festiwalu Wschody, Fundacja “Się tworzy” i Radio Centrum, zapraszają do prezentowania własnej twórczości lub aranżacji istniejących piosenek, także tzw. “Nowej klasyki”, czyli utworów powstałych po 2000 roku. Zgłoszenia od 1 do 22 marca.

Kluczem do odkrywania piosenki artystycznej na Wschodach jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Wschody ciekawią się tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. To jedyny festiwal w Polsce, który kładzie nacisk na piosenki artystyczne powstałe po 2000 roku. - Stworzyliśmy tzw. “Nową klasykę”, listę polskich utworów z ostatnich kilkunastu lat, których teksty i muzyka wyznaczają nowe niebanalne trendy w piosence - mówi Ewelina Krawczyk, producent festiwalu. - Można wybierać m.in. z twórczości Katarzyny Nosowskiej, Wojciecha Waglewskiego, L.U.C-a czy Artura Rojka. Organizatorzy zachęcają także do prezentacji piosenek autorskich. Dozwolone i zawsze mile widziane są standardy piosenki artystycznej. - Od tego roku warunkiem jest jednak przynajmniej jeden utwór własny lub z okresu ostatnich kilkunastu lat - dodaje Krawczyk.

Podczas festiwalu wystąpi 40 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 marca lub do osiągnięcia limitu miejsc. Każdy może przywieźć ze sobą trzech muzyków, którzy również mają szansę na wyróżnienie. Wszystkich wysłucha jury w składzie: Karolina Cicha, Konrad Dworakowski i Jan Kondrak. Przydzielą nagrody z puli 10 tys. złotych.

Przesłuchania odbędą się 7 i 8 kwietnia w Inkubatorze Medialno-Artystycznym. Najlepsi wystąpią ponownie na scenie Centrum Spotkania Kultur 9 kwietnia podczas Koncertu Finałowego, na którym - obok laureatów - wystąpi także zespół Voo Voo.

Regulamin konkursu oraz ankieta zgłoszenia znajdują się na stronie festiwalu. Organizatorzy polecają także swój fanpage na Facebooku, gdzie publikują bieżące informacje.

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    2 marca 2017