Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Każde spotkanie organizowane w ramach Psychokina składa się z dwóch modułów – w pierwszej części następuje projekcja, a w drugiej dyskusja na temat przedstawionego filmu. Dyskusję poprzedza wystąpienie specjalisty, który dokonuje analizy psychologicznej bohaterów filmu i łączących ich relacji. Później o filmie wypowiadają się zaproszeni psychologowie, psychiatrzy, estetycy, filozofowie, osoby po kryzysach i pracownicy instytucji wspierających osoby z problemami psychicznymi. Następnie swoimi przemyśleniami i pytaniami dzieli się publiczność.
W ramach Psychokina chcemy przybliżyć widzom sytuacje osób doświadczających trudności psychicznych. Naszym celem jest uwrażliwienie odbiorcy oraz walka z negatywnymi stereotypami na temat osób, które cierpią na choroby i zaburzenia psychiczne. Udział osoby po kryzysie ma dodatkowo wzmocnić ten efekt, pozwalając uczestnikom zdobyć informacje u źródła i dowiedzieć się, jak przeżywane jest doświadczenie utraty zdrowia psychicznego, co pomaga sobie z nim radzić, a co jest czynnikiem utrudniającym powrót do pierwotnego funkcjonowania.
Grudniowy film, „Ostatnia rodzina” opowiada o trudnościach przeżywanych przez rodzinę, w której brak jest odpowiednich więzi. Projekcja będzie pretekstem do rozmowy o znaczeniu najbliższych relacji międzyludzkich dla rozwoju i samopoczucia człowieka. Zapytamy o to, co sprawia, że w rodzinach dochodzi do konfliktów i jak jakość jej funkcjonowania wpływa na wszystkich jej członków.
Kontakt: Justyna Rynkiewicz, jrynkiewicz@filozofia.umcs.lublin.pl
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Wstęp wolny