Debata „Technologia druku 3D w medycynie”

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty nt. wykorzystania technologii druku 3D w medycynie. W rozmowie udział wezmą naukowcy specjalizujący się w kwestiach chemicznych, biologiczno-technologicznych oraz medycznych. Rozmowa odbędzie się na żywo, na kanale UMCS na platformie YouTube.

Już dziś, 1 marca o godz. 14.00 rozpocznie się druga debata nt. technologii druku 3D.


Cykl debat rozpoczęliśmy tematem „Młodzi i kreatywni, czyli jak młodzież oswaja druk 3D”. W pierwszej debacie udział wzięli nauczyciele oraz wykładowcy współpracujący z młodzieżą oraz osobami dorosłymi w ramach zajęć doszkalających z wykorzystania drukarek 3D.

Rozmówcy wypowiadali się m.in. na temat aktualnego przygotowania młodzieży i dorosłych do zastosowań technologii druku 3D, pierwszych krokach we wdrażaniu druku 3D w szeroko rozumianej edukacji, barierach i wyzwaniach stojących przed polską szkołą, nauczycielami i uczniami oraz inspiracjach dla innowacyjnej edukacji wspieranej drukiem 3D. W rozmowie przewijał się wątek gotowości młodzieży do wykorzystania technologii druku 3D oraz powiązania nabywanych umiejętności z kluczowymi dla współczesnego rynku pracy kompetencjami.

Link do rozmowy nt. „Młodzi i kreatywni, czyli jak młodzież oswaja druk 3D”


Dzisiejsza debata odbywa się pod hasłem „Technologia druku 3D w medycynie”. W rozmowie udział wezmą:

  • dr Andrzej Puszka (Katedra Chemii Polimerów UMCS),
  • dr hab. Monika Osińska-Jaroszuk (Katedra Biochemii i Biotechnologii UMCS),
  • prof. dr hab. Grażyna Ginalska (Katedra i Zakład Biochemii i Biotechnoogii, UML).

Rozmowę poprowadzi prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, dyrektor Centrum ECOTECH-COMPLEX.

Start o godz. 14.00.

Rozmowa będzie dostępna pod linkiem lub w poniższym odtwarzaczu:

 


Nagranie dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu pt. „Eksploracja inspirowana technologią druku 3D” nr projektu SONP/SP/549619/2022 kwota dofinansowania 400 000,00 całkowita wartość projektu 447 240,00 zł.

 

    Aktualności

    Autor
    Marta Kostrzewa
    Data dodania
    1 marca 2023