Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Poznaj wszystkie kolory biotechnologii!
Czy biotechnologia ma kolor? Jeżeli interesuje Cię zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności oraz ich zastosowanie w gospodarce człowieka – to bardzo dobrze, że chcesz kształcić się z nami. Gospodarka ulega ciągłym zmianom, my również zmieniamy się dla Ciebie i nauczymy Cię zmieniać świat. Nasz innowacyjny program kierunku Biotechnologia przygotowaliśmy w oparciu o gruntowną analizę potrzeb pracodawców, a także opinie studentów i naszych absolwentów. Położyliśmy duży nacisk na aspekt aplikacyjny poparty solidną dawką wiedzy niezbędnej w warsztacie biotechnologa. Mimo braku podziału na specjalności, duża liczba zajęć wybieralnych umożliwia konstruowanie indywidualnych ścieżek kształcenia, dostosowanych do Twoich zainteresowań i planów. Bloki zajęć wybieralnych dają możliwość poznania zastosowań biotechnologii: w przemyśle (biotechnologia koloru białego i żółtego), medycynie (kolor czerwony), rolnictwie (kolor zielony) i ochronie środowiska (kolor szary).
Studiując na kierunku biotechnologia uzyskasz wysoką jakość kształcenia blisko domu, a w przyszłości możliwość kontynuowania studiów drugiego stopnia zgodnie z Twoimi zainteresowaniami.
Specjalności. Na tym kierunku student nie wybiera specjalności.
Co po studiach?
Z dyplomem, wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na tym kierunku pracę znajdziesz m.in. w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach diagnostyki mikrobiologicznej i biochemicznej, laboratoriach kryminalistycznych i medycyny sądowej. Możesz pracować także w firmach biotechnologicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, produkujących odczynniki diagnostyczne, ale też w firmach doradczych czy szkoleniowych. Zajęcie znajdziesz także w zakładach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności. Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę i kontynuować naukę, taką możliwość dają Ci studia II stopnia, zarówno biotechnologiczne, jak i na kierunkach pokrewnych. Z kolejnym dyplomem zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie w wymienionych wyżej firmach i placówkach, a także możesz znaleźć zatrudnienie w instytucjach naukowych.
Możliwości w trakcie studiów:
Dowiedz się o nas więcej: