Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Już 4 listopada o godzinie 19:30 na deskach Dużej Sali Widowiskowej w Chatce Żaka odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc", przygotowanego przez Grupę Taneczną zMYsł, we współpracy z Anną Ciarkowską, autorką książki "Pestki".
Każdego dnia, komunikując się z innymi, używamy setki, tysiąca słów. Wypowiadamy je często bezwiednie, bez zastanowienia, bez uważności na to, co tak naprawdę ze sobą niosą. Słowa mogą uskrzydlać, motywować i budować, ale potrafią też niszczyć, tworzyć blokady i powłoki, które stopniowo zamykają nas na świat, relacje i emocje. Słowa zostawiają w nas ślady. Często dzieje się to poza naszą świadomością, nie wiemy nawet, że utknęły w naszej głowie, w naszym sercu, w jakiejś części naszego ciała. Zostawiają ślad tak silny i trwały, że zaczyna mieć wpływ na resztę naszego życia. Z biegiem czasu orientujemy się, że składamy się właśnie ze słów, że jesteśmy sumą opinii, dobrych rad, nakazów i zakazów. Zbudowali nas rodzina, przyjaciele ze szkolnej ławki, nauczyciele, sąsiadki, partnerzy i partnerki, szefowie i panie z pobliskiego sklepu. Nasz cały świat składa się z tego, co usłyszeliśmy.
To nie będzie zwykły spektakl. Ale z pewnością będzie jednym z najważniejszych, najbardziej dotykających i oddających prawdę. To będzie prawda uświadamiająca i trudna. Taka prawda, z którą często człowiek nie chce się mierzyć. Naszym ciałem możemy oddać nie tylko to, co piękne, harmonijne, doskonałe. Możemy pokazać też to, co przygniatające, zaskakujące, niezgrabne, inne.
Otworzymy przed Wami nasze serca, pokażemy Wam nasze ślady. Obnażymy się z naszych historii i naszych emocji. Prawda - to najważniejszy fundament tego spektaklu.
„Lekko mówiąc” to kilkadziesiąt historii o tym, co w każdym z nas. Małe kawałki składające się w jedną dużą całość. Wyrażone ruchem opowieści o codziennych „zwykłych” zmaganiach i trudach, które w pewnym momencie zaczynają przerastać. Które w końcu można nazwać depresją.
Serdecznie zapraszamy!