Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Uczestnicy warsztatów nauczą się profesjonalnej gry na różnego typu bębnach - congach, djembe, bongosach, darabuka. Będą mogli poznać różne techniki gry, rodzaje rytmów i uderzeń. Na warsztatach nie zabraknie również nauki obrzędowych śpiewów afrykańskich.
Zajęcia skierowane są głównie do studentów oraz osób, które pragną poznać sztukę gry na bębnie - pierwszym instrumencie świata.
Spotkania będą się odbywać we wtorki, raz w tygodniu. Cały kurs trwa 10 godzin. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 200 zł. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Na czas warsztatów chętnym udostępniane będą profesjonalne instrumenty. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kołczewska, perkusjonistka występująca m.in. z Orkiestrą św. Mikołaja oraz zespołem Bajm.
Zapisy startują 12 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 (sala 22, II piętro ACK).
Wszystkich zainteresowanych nauką oraz szlifowaniem umiejętności gry na gitarze zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Zbyszka Kowalczyka - muzyka znanego z zespołu Teksasy oraz Spektakl Wodnika. Proponujemy naukę gry na gitarze akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej.
W warsztatach mogą uczestniczyć chętni w każdym wieku. Powstaną trzy grupy: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Uczestnicy powinni posiadać własne instrumenty. Cena za 8 godzin warsztatów to 150 zł. Liczbę miejsc w grupie ograniczono do 10 osób.
Zapisy startują 10 stycznia 2017 o godz. 19:00 (sala 25, II piętro ACK).
Powstał ponad 15 lat temu (w 1998 lub 1999 r.), gdy fani Orkiestry św. Mikołaja postanowili wspólnie pośpiewać. Celem chóru było „odkurzanie” pieśni obrzędowych oraz poznawanie tradycji śpiewaczych Łemkowszczyzny i Ukrainy. Chór nigdy nie był nastawiony na koncertowanie (w potocznym rozumieniu tego słowa). Jego ambicją nie jest i nigdy nie było osiągnięcie najwyższego poziomu wykonania. Chór skupia się raczej na „śpiewaniu na codzienny użytek”. Chórzyści chcą zaśpiewać jak najwięcej różnych starych piosenek, nie dać im umrzeć wraz z ostatnim pokoleniem dawnych śpiewaków.
Chór bierze też udział w warsztatach międzynarodowych, podczas których promuje polskie pieśni tradycyjne. Z pomocą zagranicznych przyjaciół poznaje również inne utwory ludowe. Dzięki temu w jego repertuarze znajdują się piosenki ukraińskie, białoruskie, niemieckie, francuskie, rumuńskie, bułgarskie itd.
Spotkanie organizacyjne Dziwnego Chóru ENCE PENCE:
15 stycznia 2017 r., godz. 16:00
(sala 22, II piętro ACK)