Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Stanisława Żukowskiego „Obrazy”, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 18:00 w Galerii Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11).
Wystawa ma charakter retrospektywny i wiąże się z jubileuszem 40-lecia pracy twórczej Stanisława Żukowskiego. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przekrojowe i cykliczne z różnych okresów, ukazujące procesy zmian i ścieżki poszukiwań w twórczości artysty.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Stanisław Żukowski urodził się w 1953 r. w Kobylnikach (dawne woj. wileńskie). Studiował w IWA UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1977 r. Od 1976 r. pracuje na UMCS, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Wziął udział w ponad 160 wystawach, w tym: indywidualnych, zbiorowych, konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji, m.in.: w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; w Galerii Sztuki Współczesnej w Zamościu; w Galerii Awangarda we Wrocławiu; w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; w Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, we Włoszech, USA, Kanadzie, Chinach.
Wystawę będzie można oglądać do 15 maja 2018 r. Organizatorami są: Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.
Pomysł Objazdowej Galerii Sztuki powstał w 2013 roku. Celem projektu jest umożliwienie szerokiego dostępu do sztuk plastycznych z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby i technik multimedialnych mieszkańcom dzielnic naszego miasta poprzez prezentacje wystaw artystów o uznanym dorobku twórczym. Dzielnicowe Domy Kultury i Młodzieżowe Domy Kultury są miejscem spotkań lokalnej społeczności o dużym potencjale poznawczym. Miejsca te, oprócz profesjonalnych sal wystawienniczych, dysponują też możliwością dotarcia do wszystkich grup wiekowych, wpisując się w działania edukacji kulturalnej i kształtowania wrażliwości estetycznej. Podnoszą jakość życia kulturalnego poszczególnych dzielnic naszego miasta poprzez dostęp do profesjonalnych przedsięwzięć artystycznych.