Wystawa fotografii Zbigniewa Nity "Żydowski Kazimierz"

Muzeum UMCS informuje, że 10 czerwca 2021 r. została udostępniona do zwiedzania wystawa fotograficzna autorstwa Zbigniewa Nity pt. „Żydowski Kazimierz”.

Zbigniew. J. Nita – absolwent historii Wydziału Humanistycznego UMCS. Dziennikarz i fotograf, pracował dla wielu tytułów prasowych lokalnych i ogólnopolskich. Jest autorem kilku indywidualnych wystaw fotograficznych i niezliczonej ilości artykułów prasowych. Obecnie mieszka w Janowie Lubelskim i jest współzałożycielem Janowskiego Stowarzyszenia „Ławeczka Dialogu”, które współpracuje z organizacją „Janów w Izraelu” w Tel Avivie. Historią i kulturą Żydów zajmuje się od czasu studiów. Z Kazimierzem Dolnym związany jest rodzinnie od dzieciństwa. – To piękne miasteczko zawsze było dla mnie jakąś inspiracją i miejscem wyciszenia – twierdzi – jego atmosfera i bogata historia zawsze mnie pociągała. A ślady pozostałe  po żydowskiej społeczności Kazimierza i jej wojennej tragedii powinny być stale przypominane. W Muzeum UMCS prace Zbigniewa Nity goszczą po raz trzeci. Wystawa składa się z kilkudziesięciu, wykonanych na przestrzeni lat, fotografii miejsc związanych ze społecznością żydowską Kazimierza Dolnego.        

Wystawę można będzie oglądać przez cały okres wakacyjny, do początku września br. Zwiedzanie musi odbywać się w zgodzie z reżimem sanitarnym zawartym w „Szczegółowych zasadach funkcjonowania Archiwum i Muzeum UMCS w okresie obowiązywania epidemii”.

Organizacja pracy w Muzeum UMCS:

   Przy drzwiach do sali wystawienniczej udostępnia się zwiedzającym środki do dezynfekcji. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce.
   Podczas zwiedzania należy zachować zasady dystansu społecznego – co najmniej 2 metry odstępu (nie dotyczy to osób niepełnoletnich i niepełnosprawnych wraz z opiekunami).
   Osoby zwiedzające muzeum, jak i personel placówki, zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.
   Salę wystawienniczą muzeum może jednocześnie zwiedzać maksymalnie 5 osób. Dotyczy to również organizowanych wernisaży.
   Zawieszona zostaje możliwość grupowego zwiedzania muzeum.
   Podczas zwiedzania muzeum obowiązuje zakaz dotykania zabytków i elementów ekspozycji.
   Osoby załatwiające sprawy w Biurze Muzeum powinny, telefonicznie lub drogą elektroniczną, ustalić z personelem termin wizyty, zaś w czasie samej wizyty zobowiązane są do noszenia maseczek/przyłbic zakrywających usta i nos oraz dezynfekcji rąk.
   Osoby nie przestrzegające wyżej wymienionych zasad, a także niestosujące się do wskazań obsługi będą proszone o opuszczenie terenu muzeum.

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    11 czerwca 2021