Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Już jutro, tj. 4 marca br. rozpoczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Początek wiosny to dla licealistów czas, kiedy mają szansę poznać ofertę uczelni wyższych. W tym roku organizacja tego rodzaju wydarzenia odbędzie się w formie online.
Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS to unikatowy w skali kraju cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje m.in. o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie. Ponadto każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami.
Wydziałowe Drzwi Otwarte to nie są zwykłe webinary. To 12 godzin spotkań live w wirtualnej przestrzeni, w czasie których kandydaci kompleksowo poznają Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Uczestnictwo w Wydziałowych Drzwiach Otwartych UMCS jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z organizatorami online podczas transmisji na uniwersyteckim profilu na Facebooku.
Spotkania odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
*Termin spotkania z Wydziałem Zamiejscowym w Puławach zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.
Relacje będą transmitowane na żywo na profilu UMCS na Facebooku o godz. 17.00 - zgodnie z powyższym harmonogramem.
*Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największy ośrodek naukowo-badawczy we wschodniej Polsce, którego mury w ciągu 76 lat istnienia opuściło ponad 250 tys. absolwentów. Prowadzimy kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie oraz Wydziale Zamiejscowym w Puławach, proponując szeroką ofertę edukacyjną w ramach studiów wyższych oraz studiów podyplomowych, a także w trzech szkołach doktorskich: Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych, Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.
Na UMCS-ie można studiować na blisko 80 kierunkach i ponad 250 specjalnościach z wielu obszarów kształcenia: społecznego, humanistycznego, ścisłego, przyrodniczego, sztuki, ale również technicznego czy nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. W ofercie znajdują się też ścieżki kształcenia realizowane w językach obcych, a także liczne szkolenia oraz kursy. Łącznie na uczelni kształci się ponad 18 000 studentów, w tym 1800 cudzoziemców reprezentujących blisko 50 krajów świata.
Siłą UMCS-u jest kadra akademicka i realizowane przez nią badania naukowe. UMCS zatrudnia niemal 1600 nauczycieli akademickich. Na uczelni prowadzone są badania i projekty, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa oraz gospodarki. Uniwersytet dysponuje laboratoriami i pracowniami wyposażonymi w nowoczesne urządzenia i aparaturę.
Dodatkowym atutem UMCS-u jest unikatowy, zlokalizowany w centrum miasta kampus, na który składają się: budynki dydaktyczne, biblioteka, kluby, obiekty sportowe oraz kulturalne. UMCS to także jeden z nielicznych uniwersytetów w Polsce, który posiada własne akademickie centrum kultury – Chatka Żaka. O sferę fizyczną studenci i pracownicy uczelni mogą zadbać w Centrum Kultury Fizycznej dzięki prowadzonym tam zajęciom i sekcjom sportowym. Dopełnieniem działalności Uczelni jest sport akademicki i wyczynowy. Zawodnicy wielosekcyjnego Klubu Uczelnianego AZS UMCS odnoszą liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
UMCS zbudował silny kapitał naukowy, dydaktyczny, organizacyjny i społeczny, który dzięki swojej wielopłaszczyznowej działalności wnosi istotny wkład w promowanie Lublina i Lubelszczyzny.