UMCS: rekrutacja dodatkowa oraz nabór na studia podyplomowe i II stopnia

Obecnie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa dodatkowa rekrutacja. Uczelnia dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. Zapraszamy kandydatów do aplikowania m.in. na: dziennikarstwo i komunikację społeczną (rejestracja trwa do 20 września), geografię (do 22 września), geoinformatykę (do 22 września), inżynierię druku 3D (do 22 września), kulturoznawstwo (do 16 września), studia miejskie (do 20 września), socjologię cyfrową (do 16 września) czy italianistykę (do 23 września).

Pełna lista kierunków, na których trwa jeszcze nabór, znajduje się w systemie rekrutacyjnym: www.irk.umcs.pl. Warto mieć na uwadze, że terminy rejestracji są różne dla poszczególnych kierunków, zachęcamy więc do zapoznania się ze szczegółowymi harmonogramami dostępnymi na stronie rekrutacji. 

Aktualnie na UMCS prowadzona jest także właściwa rekrutacja na studia I stopnia niestacjonarne oraz studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne. Kandydaci mogą wybierać spośród kierunków znanych i ugruntowanych już w ofercie kształcenia UMCS, ale także ciekawych nowości: Business Analytics and Data Science – studia stacjonarne II stopnia w języku angielskim, Wschodniosłowiańskie studia translatoryczne – studia stacjonarne II stopnia, Archiwistyka i Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją  – studia stacjonarne II stopnia czy Fizyka – studia stacjonarne II stopnia.

Dodatkową formą zdobywania wiedzy, doskonalenia kwalifikacji, a także rozwijania osobistych pasji i zainteresowań są studia podyplomowe. Są przydatne dla osób w określonych zawodach i branżach, mogą pomóc także w zmianie ścieżki kariery oraz w sytuacji wypalenia zawodowego.

Zbliżający się wrzesień to czas zwiększonej rekrutacji na studia podyplomowe. Kierunki studiów podyplomowych są tworzone i aktualizowane zgodnie z wymaganiami współczesnego rynku pracy, brane są pod uwagę również potrzeby i oczekiwania kandydatów. UMCS posiada obecnie w swojej ofercie 54 kierunki studiów podyplomowych realizowanych na wszystkich Wydziałach oraz w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców. Wśród nich, oprócz kierunków cieszących się od dawna popularnością, znajdują się również nowości:

- Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia skierowane dla osób wiążących swoją przyszłość zawodową z obszarem HR. Uczą o najnowszych praktykach z zakresu rekrutacji, selekcji i onboardingu, rozwoju pracowników i zarządzania talentami, systemów oceny i wynagradzania pracowników, kształtowania zaangażowania pracowników, budowania Employer Branding oraz audytu personalnego.

- Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe „Nauczanie biologii” oraz „Nauczanie przyrody” – dwa kierunki studiów skierowane do nauczycieli chcących zdobyć kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu: biologii lub przyrody.

- Mediacja szkolna i sądowa – studia z nowym programem, który zaktualizowany został na skutek zmian w standardach szkolenia mediatorów, rekomendowanych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów działającą przy Ministrze Sprawiedliwości. Skierowane są do osób, które chcą nabyć nowe kompetencje mediacyjne. Absolwenci kierunku przygotowani będą do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, nieletnich, rodzinnych oraz szkolnych.

Obecnie trwa rekrutacja na 28 kierunków studiów podyplomowych, w tym m.in. na: Analizę danych, Coaching i mentoring, Logopedię, Grafikę komputerową i DTP, Public relations i marketing medialny, Zarządzanie Transportem-Spedycją-Logistyką, Prawo dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych czy Rachunkowość. Rejestracja na większości kierunków trwa do 13 października. Szczegółowe informacje dot. poszczególnych kierunków studiów, zasad naboru oraz harmonogramów rekrutacyjnych są dostępne na stronie: https://irk.umcs.pl/pl/offer/POD/ oraz w Zespole ds. Studiów Podyplomowych, tel. 81 537 58 45, e-mail studia.podyplomowe@mail.umcs.pl.

W załączniku znajdują się grafiki.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    27 sierpnia 2024