Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniach 20-21 października 2022 r. w Lublinie odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Innowacje w praktyce”. To już dziewiąte spotkanie z tego cyklu, którego organizatorem były: Polska Akademia Nauk oddział w Lublinie, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych oraz lubelskie uczelnie wyższe. Konferencja połączona była z Międzynarodową Wystawą Wynalazków i Technologii INNO WINGS.
Głównym celem konferencji było upowszechnienie znaczenia osiągnięć naukowych, a także wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska naukowego - badaczy oraz młodych pracowników z różnych dziedzin nauki, kreujących innowacyjne rozwiązania w zakresie nowych rozwiązań z obszarów: techniki, nauk przyrodniczych i medycznych.
Podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków i Technologii INNO WINGS zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania w kategoriach: żywność wysokiej jakości, technologie materiałowe, procesy produkcyjne i logistyczne, zielona gospodarka, zdrowe społeczeństwo i kosmetologia oraz cyfrowe społeczeństwo. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci przedsiębiorstw przemysłowych, pracownicy naukowi, studenci oraz doktoranci z kraju i zagranicy.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprezentował dwa wynalazki, które zostały dostrzeżone i wysoko ocenione przez jury oceniające innowacyjność. Z przyjemnością informujemy, że:
- wynalazek: „Inteligentny lakier polimerowy na bazie akrylanów odporny na działanie promieniowania UV”, autorstwa dr hab. Beaty Podkościelnej, prof. uczelni (Katedra Chemii Organicznej, Instytut Nauk Chemicznych) otrzymał złoty medal,
- wynalazek: „Zastosowanie syntonów diestrów h-fosfonianów i ich pochodnych”, autorstwa dr Katarzyny Szwaczko (Katedra Chemii Organicznej, Instytut Nauk Chemicznych) otrzymał brązowy medal.
Podczas wydarzenia zaprezentowało się także Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz Koło Naukowe Sherlock z Instytutu Nauk Chemicznych UMCS. Koordynacją zajęła się prof. dr hab. Agnieszka Nosal-Wiercińska. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Źródło: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS