Ukazały się następujące tomy Słownika gwar Lubelszczyzny:
Halina Pelcowa, Słownik gwar Lubelszczyzny. Tom I. Rolnictwo – Narzędzia rolnicze. Prace polowe. Zbiór i obróbka zbóż, Wydawnictwo UMCS, Lublin 2012.Tom pierwszy Słownika gwar Lubelszczyzny zawiera 1206 haseł z zakresu rolnictwa, w tym nazwy narzędzi rolniczych i ich części, tradycyjnych sposobów uprawy roli i prac polowych oraz zbioru i obróbki zbóż, wzbogaconych 70 ilustracjami i 47 mapami językowymi.
Przykładowe hasła z I tomu Słownika gwar Lubelszczyzny:
Tom drugi Słownika gwar Lubelszczyzny zawiera 1549 haseł z zakresu transportu wiejskiego, roślin okopowych i paszowych, rodzajów gleb i pól oraz zbioru siana, uprawy lnu i konopi, wzbogaconych 31 ilustracjami i 55 mapami językowymi.
Przykładowe hasła z II tomu Słownika gwar Lubelszczyzny:
Tom trzeci Słownika gwar Lubelszczyzny gromadzi 2035 haseł wzbogaconych 46 ilustracjami i 42 mapami językowymi. Są to nazwy zwierząt i ptaków domowych i dzikich, płazów, gadów, ryb, owadów i robaków, części ciała zwierząt i ptaków, głosów i sposobów zachowania zwierząt i ptaków, zawołań na zwierzęta domowe, pokarmu dla zwierząt.
Przykładowe hasła z III tomu Słownika gwar Lubelszczyzny:
Tom czwarty Słownika gwar Lubelszczyzny gromadzi 2149 haseł z zakresu sadu i ogrodu warzywnego oraz budownictwa i przestrzeni podwórza, wzbogaconych 48 ilustracjami i 45 mapami językowymi.
Przykładowe hasła z IV tomu Słownika gwar Lubelszczyzny:
Tom piąty Słownika gwar Lubelszczyzny gromadzi 2002 hasła wzbogacone 64 ilustracjami i 46 mapami językowymi. Stanowi odrębną całość tematyczną, poświęconą roślinom dzikim i ogrodowym, w tym chwastom, ziołom, roślinom ozdobnym, doniczkowym kwitnącym i liściastym, polnym, przydrożnym, łąkowym, leśnym, a także drzewom, krzewom, owocom leśnym i grzybom.
Przykładowe hasła z V tomu Słownika gwar Lubelszczyzny: