Spotkanie władz rektorskich z przedstawicielami Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie – uczestnikami 6. polsko-węgierskiej konferencji naukowej

26 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS odbyła się 6th Polish-Hungarian Legal Studies Conference: „Current Issues of Legal Research and Legal Training: Legal Capacity, AI, Vulnerable Groups and Modernisation of the Methods of Legal Education” (6. polsko-węgierska konferencja naukowa: „Aktualne problemy badawcze w naukach prawnych i edukacji prawniczej: zdolność prawna, sztuczna inteligencja, grupy wrażliwe i nowoczesne metody edukacji prawnej”).

Była to kolejna konferencja, w której uczestniczyli prelegenci reprezentujący wydziały prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Trwająca od kilku lat współpraca naukowa, której wyrazem są m.in. cyklicznie organizowane wspólne konferencje naukowe, przybrała również ramy formalne w postaci porozumienia zawartego pomiędzy wydziałami prawa UMCS i ELTE, które zostało podpisane w październiku ubiegłego roku w Budapeszcie.

Tematyka kwietniowego sympozjum dotyczyła najnowszych problemów pojawiających się w naukach prawnych i edukacji prawniczej, w szczególności zagadnień odnoszących się do zdolności prawnej, sztucznej inteligencji, grup wrażliwych i najnowszych metod edukacji prawnej.

Po zakończeniu obrad profesorowie i doktoranci Wydziału Prawa Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie spotkali się z władzami rektorskimi UMCS. Głównym tematem rozmów były wspólne obszary współpracy pomiędzy wydziałami prawa obu uczelni i możliwości rozwinięcia kooperacji największego i najstarszego uniwersytetu na Węgrzech z innymi wydziałami oraz instytutami UMCS w sferze badań i dydaktyki.

Fot. Michał Piłat

    Aktualności

    Data dodania
    30 kwietnia 2024