Spotkania upowszechniające w projekcie "Edukacja włączająca bez granic – Polska-Islandia"

W ramach projektu "Edukacja włączająca bez granic – Polska-Islandia" przeprowadzono spotkania promujące rezultaty projektu z pracownikami oraz studentami Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz dyrektorami wybranych szkół.

W ramach projektu " Edukacja włączająca bez granic – Polska - Islandia " dr hab. A. Lewicka-Zelent, prof. uczelni, dr hab. M. Czechowska-Bieluga, prof. uczelni oraz dr M. Chojak odbyły wizytę studyjną w Szkole Polskiej w Reykjawiku.

Uczestnicy wizyty przekazali nabytą wiedzę pozostałym pracownikom na spotkaniach zorganizowanych na Wydziale oraz studentom na kierunkach nauczycielskich. Odbyły się również spotkania indywidualne z dyrektorami Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu oraz Szkoły Podtsawowej nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie, podczas których uczestnicy wizyty przekazali informację o funkcjonowaniu Szkoły Polskiej w Reykjaviku, kształceniu uczniów SPE i wynikach przeprowadzonego badania porównawczego w Polsce, Islandii i Norwegii.

Projekt „Edukacja włączająca bez granic – Polska - Islandia” korzysta z dofinansowania o wartości 8780 Euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej kształcącej przyszłych nauczycieli poprzez wymianę doświadczeń między specjalistami z Polski i Islandii w zakresie edukacji włączającej, a także rozszerzenie współpracy pomiędzy instytucjami w w/w obszarze.

 

    Aktualności

    Data dodania
    29 czerwca 2022