Regulamin egzaminacyjny

Regulamin egzaminu telc z języka polskiego (dual B1-B2) w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS

  1. Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS (zwane dalej: CJKP) organizuje egzamin telc z języka polskiego na poziomie dualnym B1-B2 (zwany dalej: egzaminem) na podstawie uprawnień licencyjnych nadanych Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przez telc GmbH.
  2. Egzamin w CJKP jest koordynowany przez Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (dalej jako: CNiCJO).
  3. Egzaminy są przeprowadzane w terminach ustalonych przez CJKP, na podstawie materiałów egzaminacyjnych dostarczanych przez telc GmbH.
  4. Do egzaminu mogą przystąpić cudzoziemcy oraz obywatele polscy na stałe mieszkający za granicą, zainteresowani uzyskaniem dokumentu poświadczającego stopień biegłości w języku polskim na poziomie B1 lub B2.
  5. Warunkiem przyjęcia na egzamin jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego online (do pobrania ze strony internetowej CJKP) oraz opłacenie egzaminu w wyznaczonym terminie. Koszty przelewu w całości pokrywa wpłacający – opcja UOR.
  6. Kandydaci ponoszą pełną odpowiedzialność za prawdziwość danych podanych w formularzu. Dane te są podstawą do wystawienia certyfikatu telc po zdanym egzaminie.
  7. Po zarejestrowaniu się na egzamin w CJKP i dokonaniu wpłaty nie jest możliwe wycofanie opłaty, przeniesienie opłaty na innego kandydata lub przeniesienie egzaminu do innego ośrodka egzaminacyjnego.
  8. Przystępując do egzaminu telc, kandydat zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Egzaminacyjnego, a także wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
  9. Egzaminy są organizowane w danej sesji egzaminacyjnej pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 8 kandydatów. Jeśli kandydatów jest mniej, ostateczną decyzję
    o przeprowadzeniu egzaminu w wyznaczonym terminie, odwołaniu egzaminu lub
    o ustaleniu nowego terminu egzaminu podejmują wspólnie dyrektor CJKP i dyrektor CNiCJO.
  10. W przypadku odwołania egzaminu kandydaci zostaną o tym powiadomieni
    i otrzymają zwrot należnej kwoty na wskazane konto.
  11. CJKP przesyła zdającym drogą mailową informację o wynikach egzaminu na adres mailowy podany przez kandydata w formularzu zgłoszeniowym.
  12. Osoba, która zdała egzamin, otrzymuje certyfikat; osoba, która nie zdała egzaminu, otrzymuje arkusz wyników.
  13. Osoby, które zdadzą egzamin, uzyskując odpowiednią liczbę punktów, otrzymają certyfikat telc potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie B1 lub B2
    w zależności od liczby punktów uzyskanych z części pisemnej i z części ustnej egzaminu.
  14. Osobisty odbiór certyfikatu odbywa się w sekretariacie CJKP, ul. Weteranów 18,
    20-038 Lublin. Istnieje możliwość wysłania certyfikatu pocztą tradycyjną, za potwierdzeniem odbioru, na adres podany przez kandydata. Wyrażając zgodę na wysyłkę certyfikatu telc, kandydat bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne zaginięcie przesyłki, jej uszkodzenie itp. Opłatę za wysyłkę ponosi kandydat.
  15. Osoby, które nie przystąpiły do egzaminu z przyczyn niezależnych od organizatora, tracą prawo do zwrotu opłaty za egzamin. W przypadku choroby, kwarantanny itp. możliwe jest ubieganie się o zwrot poniesionych kosztów. W takim wypadku należy przesłać kopię zwolnienia lekarskiego lub nakazu izolacji z Sanepidu do CJKP przed egzaminem lub w możliwie najkrótszym czasie po egzaminie. Po akceptacji Centrali Telc we Frankfurcie kandydat odzyska większość poniesionych kosztów (opłata rejestracyjna kandydata – 14 euro – nie podlega zwrotowi).

Załączniki