Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Obchody III Międzynarodowego Tygodnia Geomorfologii to cykl prelekcji popularnonaukowych i naukowych organizowany przez Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich w formie online, przeznaczony zarówno dla uczniów, jak i specjalistów z tej dziedziny. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28.02-4.03.2022, a wśród uczestników jest aż 4 naukowców z UMCS.
Geomorfologia to nauka o formach rzeźby powierzchni Ziemi oraz procesach je tworzących i przekształcających. Podczas obchodów Międzynarodowego Tygodnia Geomorfologii będzie można zapoznać się z różnymi aspektami geomorfologii i przekonać się, że nauka ta jest związana z wieloma dziedzinami życia.
Międzynarodowy Tydzień Geomorfologii to jedyne tego typu wydarzenie stwarzające okazję do promowania i popularyzacji wyników badań geomorfologicznych na skalę światową.
Organizatorzy inicjatywy zaplanowali wystąpienia naukowe, wykłady popularnonaukowe, quiz edukacyjny, wystawę fotograficzno-kartograficzną, a nawet warsztaty programowania.
Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS: prof. dr hab. Wojciech Zgłobicki, który przedstawi wykład pt. „Wyspa lodem i ogniem rzeźbiona” i dr hab. Waldemar Kociuba, prof. UMCS (prelekcja „Zastosowanie skaningu TLS w geomorfologii”). Wśród prowadzących sesje będą: dr hab. Jan Rodzik, prof. UMCS oraz dr Anna Orłowska.
Wydarzenie odbędzie się w formule online. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich: https://sgp.umk.pl/, gdzie dostępny jest także szczegółowy harmonogram.