Nowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”

Szanowni Państwo,

ukazało się wakacyjne wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”. Oprócz informacji na temat wydarzeń z życia akademickiego oraz sukcesów naszych pracowników, doktorantów i studentów można w nim znaleźć m.in. relacje z V Dnia Jakości Kształcenia oraz z XIX Ogólnopolskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, a także artykuł o historii Wydziału Prawa i Administracji.

W najnowszym wydaniu czasopisma w dziale Nasi absolwenci pojawiły się także wywiady z:

• dr Iloną Skibińską-Fabrowską z Katedry Ubezpieczeń i Inwestycji UMCS – dyrektorem Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie m.in. na temat wspomnień z czasów studenckich i jej obecnej pracy;
  • prof. Stanisławem Popkiem i dr Różą Popek m.in. o ich życiu, twórczości i wspólnych pasjach.

W numerze znalazł się też kolejny artykuł z cyklu „Z kart historii UMCS” pt. UMCS w strukturach ponaduniwersyteckich w latach 1990–2002 autorstwa Adama Borkowskiego z Archiwum i Muzeum UMCS, a także transkrypcja szóstego odcinka podcastu jubileuszowego „Słuchając historii”, którego gościem był prof. dr hab. Ryszard Dębicki z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

Zachęcamy do lektury!

14 sierpnia 2024