Miłość niejedno ma imię – podcast „Głos nauki”

Gościem kolejnego odcinka podcastu „Głos nauki” jest dr Marlena Stradomska z Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS, która m.in. opowie o zarówno pozytywnym, jak i destrukcyjnym wpływie miłości na nasze życie, wskaże, gdzie możemy jej szukać oraz wyjaśni, dlaczego tak bardzo chcemy kochać i być kochani.

Miłość kojarzy nam się przede wszystkim z serduszkami, z szybszym biciem serca, ze szczęściem, oderwaniem od rzeczywistości, postrzeganiem świata przez różowe okulary, patrzeniem na wszystko zupełnie inaczej niż wcześniej, gdy tego uczucia nie było (…). Obecność drugiego człowieka wiąże się z poczuciem bliskości, akceptacji, zrozumienia, bezpieczeństwa, pewności siebie, bo w końcu ktoś nas wybrał. Dzięki temu lepiej czujemy się sami ze sobą, ale też lepiej odnajdujemy się w społeczeństwie – mówi dr M. Stradomska.

Dr Marlena Stradomska – psycholog, psychoterapeuta, suicydolog, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym składającego się z dziewięciu części e-booka Strategie radzenia sobie w trakcie trwania pandemii i nie tylko. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego Oddział Lublin, jest kierownikiem placówki socjoterapeutycznej Towarzystwa Nowa Kuźnia w Lublinie. Dodatkowo jest ekspertką na platformie Życie Warte Jest Rozmowy i członkiem Interdyscyplinarnego Zespołu Profilaktyki Zachowań Samobójczych.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    13 lutego 2023