Konferencja o prawnych aspektach medycyny estetycznej 19-20.03.2021

Już dzisiaj o godzinie 9:00 rozpocznie się dwudniowa (19-20.03.2021 r.) ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa medycznego: medycyna estetyczna” organizowana przez IFMSA- Poland oddział w Lublinie przy współpracy ze Studenckim Kołem Prawa Medycznego Lex Medica UMCS. Głównym patronem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

W czasie konferencji zostaną poruszone kwestie m.in. błędu medycznego w medycynie estetycznej, zabiegów medycyny estetycznej u małoletnich, zaburzeń dysmorficznych oraz aspektów prawnych wykonywania zabiegów z wykorzystaniem poszczególnych substancji. Prelekcje wygłoszą uczeni nauk prawnych i medycznych, praktycy prawa oraz lekarze specjaliści, którzy na co dzień zajmują wykonywaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. W panelach eksperckich wezmą udział m.in. prof. dr hab. Marek Chmaj, r.pr. Agnieszka Czerniak, prof. dr hab. n. med. Dorota Krasowska, dr Piotr Sznelewski oraz dr n. med Wojciech Chromiński. Poza wystąpieniami ekspertów zostały przewidziane również referaty młodych adeptów prawa i medycyny, którzy zwrócą uwagę na istotne aspekty poruszanej problematyki.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM i adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką prawa, prawa medycznego, medycyny estetycznej. Po każdym panelu eksperckim przewidziany jest czas na zadawanie pytań. Informacje o dostępie podane są w załącznikach przy poszczególnych harmonogramach.

*Medycyna estetyczna jest obecnie jedną z najintensywniej rozwijających się gałęzi medycyny. Oficjalnie, wciąż nie została zakwalifikowana jako oddzielna specjalizacja lekarska, co skutkuje nieustannym pojawianiem się problemów o charakterze medycznym oraz prawnym. Ustawodawca nie podjął dotychczas wskazania konkretnych przesłanek, które mogłyby być podstawą do wykonania bezpiecznego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Skutki braków takich regulacji są daleko idące, ponieważ powoduje to często niemożność dochodzenia roszczeń o naprawienie szkody przed podmiot, który wykonał zabieg w sposób niewłaściwy.

 

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    19 marca 2021