Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy do udostępniania odcinka oraz cytowania wypowiedzi zawartych w najnowszym podcaście „Głos nauki” z udziałem dr Pauliny Banaszkiewicz z Katedry Psychologii Emocji i Osobowości UMCS. Dzisiaj, 17 grudnia, przypada nietypowe święto, a dokładnie „Dzień bez przekleństw”. To doskonała okazja do rozmowy na temat przeklinania i emocji z tym związanych. Dlaczego używamy brzydkich słów? Co nami kieruje? Jak z tym walczyć?
fot. Weronika Wójcik
Dr Paulina Banaszkiewicz – adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Osobowości UMCS. Autorka licznych publikacji z zakresu emocji, w tym monografii pt. „Studium emocji zazdrości romantycznej Polaków”. Zainteresowania naukowe: problematyka doświadczania, ekspresji i uwarunkowań zazdrości, funkcjonowanie osób w relacjach niemonogamicznych, psychologia emocji i bliskich związków.
„Głos nauki" to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi. Wszystkie odcinki dostępne są bezpłatnie w aplikacjach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Podcast Addict, Castbox oraz na stronie www.umcs.pl.
Link do najnowszego odcinka: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,4622,dlaczego-przeklinamy-podcast-glos-nauki-,110707.chtm