Studia II stopnia na kierunku Fizyka techniczna skierowane są do absolwentów studiów wyższych zainteresowanych pogłębianiem wiedzy oraz zapoznaniem się z narzędziami eksperymentalnymi i teoretycznymi, wykorzystywanymi we współczesnej fizyce oraz jej zastosowaniami poznawczymi i praktycznymi w dziedzinie techniki, technologii, medycynie i in.
Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje przydatne do wykonywania zawodów jako specjaliści w placówkach zajmujących się ochroną zdrowia, w szpitalach i firmach prowadzących badania kliniczne oraz instytucjach związanych z medycyną, biologią, biotechnologią, a także w instytucjach wojskowych, naukowych, w specjalistycznych laboratoriach policyjnych oraz jako fizycy medyczni.
Studia drugiego stopnia na kierunku Inżynieria Nowoczesnych Materiałów stanowią kontynuację prowadzonego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydział Chemii studiów inżynierskich na kierunku o tej samej nazwie.
Studia służą rozszerzeniu wiedzy zdobytej na pierwszym stopniu studiów na kierunku Inżynieria Nowoczesnych Materiałów lub studiów na kierunkach w pokrewnych dziedzinach (fizyka, chemia, informatyka, matematyka, biologia), pozwalają uzyskać tytuł magistra w dziedzinach związanych z wykorzystaniem współczesnych osiągnięć fizyki i chemii w syntezie i badaniach własności nowoczesnych materiałów. Kierunek opiera się na pogłębionej wiedzy w dziedzinach nauk fizycznych i chemicznych związanych z projektowaniem materiałów dedykowanych do rozwiązywania określonych problemów badawczych oraz użytkowych (przemysłowych, medycznych).
Absolwenci kierunku Inżynieria Nowoczesnych Materiałów będą mogli podejmować pracę m.in. jako: specjaliści w placówkach i firmach prowadzących badania kliniczne oraz instytucjach związanych z medycyną, biologią, biotechnologią, farmakologią, medycyną nuklearną, energetyką i energetyką jądrową; pracownicy w firmach informatycznych i innych, także prowadzących działalność w zakresie nowych technologii; pracownicy w jednostkach certyfikacji i laboratoriach analitycznych, policyjnych oraz w instytucjach wojskowych; pracownicy w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym jako specjaliści w różnych dziedzinach gospodarki; pracownicy naukowi w wyższych uczelniach, instytutach badawczych, w przemysłowych centrach rozwojowych lub technologicznych instytucjach badawczych.
Serdecznie zapraszamy!