Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czy wystawę da się pokazać przez Internet? Wydaje nam się, że tak! Dzięki temu można zauważyć więcej szczegółów, uruchomić wyobraźnię i przeczytać ciekawe wiadomości o artystkach i artystach; a to wszystko bez wychodzenia z domu! Przez najbliższe tygodnie, co kilka dni, będziemy udostępniać nowe wiadomości o wystawie oraz ćwiczenia pozwalające lepiej poznać prezentowane dzieła sztuki.
Przedstawiamy wszystkim, tym małym i tym dużym, wystawę „Sztuka (nie)użytkowa”!
Przedmioty codziennego użytku łatwo poznać, nazwać i określić do czego służą i jak się z nich korzysta. Na miękkiej kanapie możemy odpocząć, kubka używamy do zaparzania gorących napojów, a ciepły kaloryfer ogrzewa nas w zimowe wieczory. Czasami znajomy kształt danego obiektu sprawia, że możemy mylnie ocenić jego funkcję. Albo odwrotnie - wydaje nam się, że jakiś osobliwy przedmiot jest bezużyteczny, a okazuje się czymś bardzo przydatnym w codziennym życiu.
Wystawa edukacyjna Sztuka (nie)użytkowa prezentuje zbiór prac, które nawiązują do przedmiotów o funkcji wyłącznie dekoracyjnej, jak porcelanowa figurka oraz pełniących określoną rolę, jak na przykład kaloryfer, posadzka czy drzwi. Dzieła sztuki okazują się być pełne rozmaitych znaczeń, których w ogóle się nie spodziewaliśmy! Po raz kolejny sztuka nas zadziwia i nieco zwodzi, a tym samym udowadnia, że wygląd to nie wszystko!
W wystawie udział biorą: Mariusz Drzewiński, Barbara Gryka, Piotr Korol, Tomasz Malec, Tomasz Matuszak, Sławomir Toman, Jan Ziemski. Prace ze zbiorów Galerii Labirynt i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
Więcej informacji tutaj.