Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Plener odbędzie się w terminie: 22.05.2014 – 1.06.2014 31 maja 2014 otwarcie wystawy po-plenerowej o godz. 18.00 w Hołownie
Plener HOŁOWNO 2014
Kraina Rumianku: „Intermedialność natury”
Na bazie istniejących uwarunkowań historycznych i socjologicznych, ale również wobec otaczającego nas krajobrazu: jego specyfiki w sensie natury oraz statusu cywilizacyjnego: drogi, zabudowania, pola uprawne, melioracje itd. - będziemy badać wizję rozwoju miejsca oraz jego tożsamość. Spróbujemy kreować projekty artystyczne, obrazy, wizje, obiekty, filmy czy stałe realizacje, itd.
Spróbujemy sprawdzić potencjalności miejsca, jego otoczenia i zbudować artystyczne projekty, które stałaby się wizerunkiem miejsca.
Efektem naszego pobytu w Hołownie będą impresje na temat miejsca i okolic, oraz wizyjne projekty artystycznych prac, obiektów itd.
„Intermedialność natury” to generalny zamysł pleneru, z którym spróbujemy się zmierzyć w sensie konstrukcji medialnej. Intermedialne strategie zastosujemy jako punkt wyjścia, który stanie się procesem przekraczania ustalonych, uznawanych norm i artystycznych podziałów.
Rozpoznając nowe możliwości powiązań, połączeń i związków pomiędzy naturą, kulturą i sztuką, zechcemy scalić wszystkie wątki w nową zintegrowaną całość. Będziemy poszukiwać odmiennych składników wyjściowych, które mogą się zintegrować w nowe zjawiska w „między- przestrzeni” czyli w miejscu spotkania: gdzie jedno zjawisko przechodzi w inne i kształtuje się nowa jakość.
Plener jest finansowany przez Fundację PKO BP w Warszawie.
Organizatorzy: Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie oraz STOWARZYSZENIE NA RZECZ AKTYWIZACJI MIESZKAŃCÓW POLESIA LUBELSKIEGO w Podedwórzu.
W październiku 2014 odbędzie się wystawa po-plenerowa w siedzibie PKO BP w Warszawie.
Plener będą prowadzić: Jan Gryka oraz Robert Kuśmirowski pracownicy Zakładu Intermediów i Rysunku ISP, WA, UMCS w Lublinie.
Uczestnicy:
1. Agnieszka Dudek
2. Jagoda Gołębiowska
3. Sylwia Gronowska
4. Paulina Janczylik
5. Paulina Janowska
6. Krzysztof Korszeń
7. Kaja Kurczuk
8. Anna Kruk
9. Anna Link
10. Jerzy Norkowski
11. Agnieszka Ozimek
12. Edyta Pacześniak
13. Marcin Proczek
14. Aleksandra Staszak
15. Kinga Stępniewska
16. Tatiana Talipowa
17. Iwona Zygiel
18. Olga Winiarczyk