Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Wystawa czynna od 2.03 do 31.04. 2016, wernisaż o godzinie 14.14, Galeria Po 111 Schodach MDK2, ul. Bernardyńska 14a
„Miesiąc Grafiki” to cykl wystaw prezentujący grafikę warsztatową wychodzącą spod ręki artystów (wykładowców i studentów) polskich wyższych uczelni artystycznych.
Ta cykliczna już impreza organizowana jest przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Pomysłodawcą i kuratorem wszystkich edycji jest Anna Perłowska-Weiser, adiunkt z Zakładu Grafiki Warsztatowej i Eksperymentalnej ISP WA UMCS.
Począwszy od roku 2012 kolejno prezentowane były dzieła artystów wrocławskiej Akademia Sztuk Pięknych, poznańskiego Uniwersytet Artystyczny, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Polsko-Japońskiej Akademi Technik Komputerowych.
W ubiegłym roku „Miesiąc Grafiki” poświęcony był twórczości grafików Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Miesiąc Grafiki to spotkania organizowane z myślą o znawcach i miłośnikach grafiki. Dostają oni możliwość obcowania z rozmaitymi szkołami i tradycjami graficznymi oraz rozmów na wernisażach z artystami. W ramach Miesiąca Grafiki organizowane są również warsztaty graficzne prowadzone przez naszych gości.
Wystawy z cyklu „Miesiąca Grafiki” miały miejsce w Galerii Zajezdnia UMCS. Miesiąc Grafiki Wrocławskiej był prezentowany również w Galerii po 111 Schodach w Sali Kwadrat i Sali na Poddaszu. Tegoroczna wystawa również prezentowana będzie w gościnnych Salach Galerii Po 111 Schodach MDK na ulicy Bernardyńskiej.
Tegoroczny „Miesiąc Grafiki Łódzkiej” przybliży dokonania wykładowców i studentów Katedry Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Prezentowane będą między innymi dzieła powstałe w:
Pracowni Sitodruku: prof. Agata Stępień, as. Piotr Skowron;
Pracowni Technik Cyfrowych: prof. Grzegorz Chojnicki, as. mgr Robert Jundo;
Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej: prof. Dariusz Kaca, as. dr Andrzej Stall;
Pracowni Technik Litograficznych: prof. Witold Warzywoda, as. mgr Tomasz Matczak;
Pracowni Technik Łączonych: prof. Sławomir Ćwiek, as. mgr Paweł Kwiatkowski;
Pracowni Technik Metalowych: prof. Krzysztof Wawrzyniak, as. dr Alicja Habisiak-Matczak;
Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej: dr hab. Krzysztof Wieczorek, as. Damian Idzikowski